Secure Boot açtıktan sonra sistem açılmıyor

ArasGunduz

Femtopat
Yer
Giresun
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı: Geforce GTX 4060 Ti
Anakart: Asus Rog Strix B550-F
Ram: Corsair Vengeance RGB Pro 32 Gb
Meslek
Asansör Teknisyeni
Merhaba arkadaşlar, ben bilgisayarımı Windows 11'den Windows 10'a UEFI'den yüklemedim. Windows 11'e dönerken Secure Boot kapalı olduğunu söyledi. BIOS'a gidip açacaktım ki CSM mode karşıma çıktı. Kapattım CSM modunu ve Secure Boot'u açtım. Ve sistem BIOS'a geri döndü. Açılmıyor. Yardım eder misiniz?

Anakart modeli: Gigayte A520M-K modeli.
Ekran kartım: AMD RX 5500 XT.

Merhaba arkadaşlar, ben bilgisayarımı Windows 11'den Windows 10'a UEFI'den yüklemedim. Windows 11'e dönerken Secure Boot kapalı olduğunu söyledi. BIOS'a gidip açacaktım ki CSM mode karşıma çıktı. Kapattım CSM modunu ve Secure Boot'u açtım. Ve sistem BIOS'a geri döndü. Açılmıyor. Yardım eder misiniz?

Anakart modeli: Gigayte A520M-K modeli.
Ekran kartım: AMD RX 5500 XT.

Anakartta BIOS pili olur yuvarlak pil onu çıkar 10sn sonra geri tak. BIOS'u resetler eğer Secure Boot yapmadan önceki ayariniz istediğinize göre yaparsanız.

Eğer BIOS açılıyorsa buradan CSM'yi tekrar devreye alabilirsin. UEFI kurulu olmayan sistemde, yani MBR kurulu sistemde boot için CSM gerekiyor.

ben bilgisayarımı Windows 11'den Windows 10'a UEFI'den yüklemedim
Bu cümleden ne anlamamız gerekiyor?

Ayrıca BIOS'a giriyorsan sistemin açılıyordur, Windows açılmıyordur. Fark var.

Anakartta BIOS pili olur yuvarlak pil onu çıkar 10sn sonra geri tak. BIOS'u resetler eğer Secure Boot yapmadan önceki ayariniz istediğinize göre yaparsanız.
Bu bilgiyi verirken güç kablosunu çıkarması gerektiğini söylemeden verirsen bu bilgi hiçbir işe yaramaz. Clear CMOS öğretelim insanlara.

Yeni konular

Geri
Yukarı