Secure Boot bilgisayarın performansını etkiler mi?

adanlı cabbar

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarda BIOS'tan Security Boot'u açınca başka bir diskten önyükleme yapılmasını engelleme özelliğini falan biliyorum. Ben şu konuyu merak ettim, Security boot bilgisayarın performansına etki eder mi?

Yazılımsal hatalar mümkün olsa bile performansı ikisi de etkilemez.
Bide bana bios'dan full screen logoyu kapatınca ismini hatırlayamadımda bilgisayarı açılışta çıkan işletim sisteminden bağımsız bios del falan yazan ekran varya onun ekranan gelme süresi kısaldı gibi geldi etki edermi o konuda.

Bios'da load performance settings yazan türkçesi performans ayarlarını yükle diyen bir tuş var bu performansı etkilermi bios ayarlarında değişiklik yaparak bilgisayarı hızlandırabilirmiyiz.
Örnek: Güç kullanımını artıralak hızlandırmak.

Son düzenleme:
Bir de bana BIOS'tan Full screen logoyu kapatınca ismini hatırlayamadımda bilgisayarı açılışta çıkan işletim sisteminden bağımsız BIOS del falan yazan ekran var ya onun ekranan gelme süresi kısaldı gibi geldi etki eder mi o konuda.

Hocam etkilese Ms'ler etkiler o yüzden kafaya takmayın sistemin keyfini sürün.

Etkilemez hocam bende etkilememişti.
Hocam birşey danışmak istiyorum. Güvenli ön yüklemeyi açmak istiyordum ve aşağıda bu şekilde adımlar izledim.

Yeniden başlat dedim > açılırken F12 ve Dell tuşuna sürekli basarak BIOS'u açtım > Advanced modunda Boot kısmına geldim > Secure boot kısmına tıkladım > Secure Boot a tıkladım ve Disabled iken Enable yaptım > Secure Boot Mode kısmından Standart iken Custom yaptım > Key management bölümüne tıklayıp oradan Restore Factory Keys tıklamak yerine direkt önümde olan Restore Factory Keys tıkladım (sanırım aynı şey oluyorlar yine) > Install factory defaults karşıma çıktı ve Yes dedim > Reset Without saving çıktı ama anlamı "kaydetmeden çık" sanırım bu yüzden No dedim ve F10 a bastım > Save & exit setup karşıma çıktı ve Yes dedim.

Ek: Bunları yaparken CMD Disabled idi hiç ellemedim. Enabled iken Boot Secure bölümüne tıklanmıyordu.

Doğru yaptım mı? Hatalı olduğum bir yer var mı hocam?

Hocam birşey danışmak istiyorum. Güvenli ön yüklemeyi açmak istiyordum ve aşağıda bu şekilde adımlar izledim.

Yeniden başlat dedim > açılırken F12 ve Dell tuşuna sürekli basarak BIOS'u açtım > Advanced modunda Boot kısmına geldim > Secure boot kısmına tıkladım > Secure Boot a tıkladım ve Disabled iken Enable yaptım > Secure Boot Mode kısmından Standart iken Custom yaptım > Key management bölümüne tıklayıp oradan Restore Factory Keys tıklamak yerine direkt önümde olan Restore Factory Keys tıkladım (sanırım aynı şey oluyorlar yine) > Install factory defaults karşıma çıktı ve Yes dedim > Reset Without saving çıktı ama anlamı "kaydetmeden çık" sanırım bu yüzden No dedim ve F10 a bastım > Save & exit setup karşıma çıktı ve Yes dedim.

Ek: Bunları yaparken CMD Disabled idi hiç ellemedim. Enabled iken Boot Secure bölümüne tıklanmıyordu.

Ek: Standart iken Custom u seçme sebebim orada bulunan Restore Factory Keys, Key management, Reset to set up ve exit deployed mode yerlerine tıklayamıyordum.

Ek: Standart iken Custom u seçme sebebim orada bulunan Restore Factory Keys, Key management, Reset to set up ve exit deployed mode yerlerine tıklayamıyordum.
Düzeltme: CMD demişim orası CSM Support olacaktı hocam kusura bakmayın. CSM Support, Disable idi hiç ellemedim. Çünkü Enabled iken Secure boot kısmına tıklanmıyordu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı