Secure Boot'u açmak

colognebar10

Femtopat
Arkadaşlar, forumdan bir şeyler araştırıyordum. BIOS'tan Secure Boot'u enable yaptim, Save deyip kapattim. Açtığımda böyle oluyor. Bilgili olan arkadaşlar bunu nasıl düzelteceğimi söyleyebilirse çok sevinirim.

IMG_20200709_203853.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır, sadece BIOS'ta önceden OC ya da farklı değişiklikler yaptıysanız onlar gider sadece. BIOS kısmı standart ayarlara döner. Diskinizdeki dosyalara bir şey olmaz.
Dediginiz gibi exit menusunde load setup defaults diye bir secenek gordum onu sececegim heralde windows un silinmiyeceginden emin olmam lazim

Evet onu seçeceksiniz. Silinmez merak etmeyin, sadece BIOS ayarlarınızı etkiler o.
Cok tesekkurler deniyorum..
Mission failed yine bu ekran geliyor

Mission failed yine bu ekran geliyor
Ama bu sefer bir farklilik var 3.bir secenek gelmis "pci lan" diye windows boot manager 4.siraya tasinmis digerleri ayni yerinde

Dosya Ekleri

• 15943224420845974789411077306245.jpg
    15943224420845974789411077306245.jpg
    940 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
Garip. Aklıma sistemin Legacy olarak kurulmuş olma ihtimali geliyor. 2. sıradaki diskten başlatmayı denediniz mi? Kurulum olmamasına rağmen Windows Boot Manager gözükmesi garip olur ama yine de bir deneyelim. Olmazsa USB ya da bir DVD'ye Live Linux veya Windows kurulum ISO'su yazdırıp boot edebiliyor muyuz bakarız. Belki de Windows'un boot kısmında bir sıkıntı vardır.

Garip. Aklıma sistemin Legacy olarak kurulmuş olma ihtimali geliyor. 2. sıradaki diskten başlatmayı denediniz mi? Kurulum olmamasına rağmen Windows Boot Manager gözükmesi garip olur ama yine de bir deneyelim. Olmazsa USB ya da bir DVD'ye Live Linux veya Windows kurulum ISO'su yazdırıp boot edebiliyor muyuz bakarız. Belki de Windows'un boot kısmında bir sıkıntı vardır.
Flash bellege windows kuracak 2.bir pc yok suan elimde
Cok sacma ya sadece bi ayari enabled yaptim formata kadar yolu var suan keske hic kurcalamasaydim dosya yedeklerimi almadim :((

Sadece bir ayar ile gitmesi ve düzelmemesi daha garip. Ama dosyalarınız için endişelenmeyin. Windows çökse de kurtarılır. Çevrenizde bilgisayarını kullanabileceğiniz birisi hiç yok mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı