Şehir dışına ürün satarken para geri çekilebilir mi?

Earas

Hectopat
Yer
İstanbul
İstanbul'dayım ve aydın'a klavye kargolayacağım. Satacağım kişi kargo şubesinden fotoğraf attığım zaman parayı göndereceğini söyledi. Param Güvende ile satmıyorum bir takım sorun olabiliyormuş. Sorum adam parayı gönderip sonra bankadan yanlış attığını falan yazıp parayı geri çekebilir mi? Öyle bir şeyler duymuştum sanki.

İstanbul'dayım ve aydın'a klavye kargolayacağım. Satacağım kişi kargo şubesinden fotoğraf attığım zaman parayı göndereceğini söyledi. Param Güvende ile satmıyorum bir takım sorun olabiliyormuş. Sorum adam parayı gönderip sonra bankadan yanlış attığını falan yazıp parayı geri çekebilir mi? Öyle bir şeyler duymuştum sanki.
Çekemez. Arkadaşımın banka hesabına girip (sorgulamayın arkadaşımın cahilliğine gelmiş) parayı yurt dışına çektiler işlem 2-3 gün beklemede kaldı. Bankayı aradık dolandırıldık vs. dedik ama o para her türlü gidecek dedi.

Hayır havale işlemi gerçekleşince iptal edilemez, DenizBank'ta sözde iptal başvurusu adı altında bir bölüm dahi var ancak işlevsiz.

Kargolarken fotoğraflayın elinizde kanıt olsun. Parayı yollayıp geri çekme durumu olursa şikayette bulunursunuz.
Adam öyle dedi zaten kargoladığımın fotoğrafını atınca o da parayı atacak. Ama hiç mesajla konuşmamız yok kanıt olacak o yüzden de içime kurt düştü.

Buna önlem olarak para geldiği zaman parayı direk başka yere aktarıyorlardı sanırım öyle bir şey vardı.
Zaten banka hesabına çektikten sonra nakit olarak çekeceğim.

Adam öyle dedi zaten kargoladığımın fotoğrafını atınca o da parayı atacak. Ama hiç mesajla konuşmamız yok kanıt olacak o yüzden de içime kurt düştü.
Kabaca kutuyu hazırlarken fotoğraflarını çek. Mesela adamın adı Ahmet iste kutu üstüne ahmet yaz, kargo şirketine verirken de çek. Kargolamadan önce parayı bekle.

Senin o dediğini nijeryalı dolandırıcılar yapıyor. Onların banka sisteminde olan bir sorun o. Bizde gidiyor merak etme.

Hocam kimisi şey yapıyor. Kargo şubesine git belgeyi at bana diyor eğer sen kargo şubesine teslim edersen geri alamayacağın için parayı yollamayabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı