Şehir içi ve uzun yol için 400 bin TL motorsiklet önerisi

LAYNU

Decapat
Yer
Bursa Yıldırım
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel i3-1005g1 | Samsung 4×8 GB 2666 MHz | Intel UHD Graphics | SKHynix 256GB SSD |
Meslek
Eğitim hayatı devam ediyor.
Arkadaşlar 2 3 sene içinde motor almak istiyorum ancak motorlar hakkında en ufak bir bilgim bile yok.
İstediğim motor daha çok Sport touring, super Sport, naked roadster falan.
Motoru bana çok sıkıntı çıkarmayacak yüksek beygirli bir şey olsun, genelde şehir içi ve uzun yolda kullanacağım.
Motor kullanmadan önce neleri bilmem gerek, neler almam gerek açıklarsanız sevinirim.
Ve sizce almalı mıyım?

Bütçe: maksimum 400.000.

Hocam düşük CC ile başlayın. Tehlikeyi bir kenara bıraktım zaten motor sürmeye alışınca kendiliğinden yükseltesiniz gelecek. Akrobasi falan deniceksiniz, rahatlık konusunda bir şey diyemem fakat 100 CC ile başlamanızı öneririm. Ve kurs alın, sonra isminizi okumasınlar.

Yukarıda ki arkadaşlara ekstra olarak, 2-3 sene içinde alacaksanız şimdiki fiyatla fark olacaktır. Bu 2-3 sene içinde motor almayı düşünmek yerine bilmediğiniz şeyleri internette aratarak vs. öğrenmeniz sizin için daha iyi olur. Motorlar hakkında bilgi sahibi olduğunuzda da fiyatına lâyık bir motoru kendiniz anlarsınız.

• Güvenli sürüş eğitimi alın.
  • Ekipmanlara yüksek miktarda para harcayın, harcamaktan çekinmeyin.
  • Başlangıçta diğer arkadaşlarında dediği gibi düşük CC, mümkünse parçaları ucuz bir motorla başlayın. ( yeni başladığınız için illaki motoru yatıracaksınız. )
  • YouTube'da motor videoları ile ilgili birçok kanal var bunları izleyin (fortnine, altın elbiseli adam).
Şu anlık yapabileceğim öneriler bunlar. Yukarıdaki arkadaşların sözlerini dikkate alın aksi taktirde pişman olacağınız şeyler yaşayabilirsiniz.

• Güvenli sürüş eğitimi alın.
  • Ekipmanlara yüksek miktarda para harcayın, harcamaktan çekinmeyin.
  • Başlangıçta diğer arkadaşlarında dediği gibi düşük CC, mümkünse parçaları ucuz bir motorla başlayın. ( yeni başladığınız için illaki motoru yatıracaksınız. )
  • YouTube'da motor videoları ile ilgili birçok kanal var bunları izleyin (fortnine, altın elbiseli adam).
Şu anlık yapabileceğim öneriler bunlar. Yukarıdaki arkadaşların sözlerini dikkate alın aksi taktirde pişman olacağınız şeyler yaşayabilirsiniz.

Açıklamanız için teşekkürler.

Geri
Yukarı