Şehir Oyunu için Modelleme Programı Tavsiyesi

Kusura bakma ama, birşey takıldı aklıma. Bütün yorumları okuyamadım, ama sanırım yaş ortalamamız 15 dediğini gördüm. Aranızda programlama bileniniz varmı bilmiyorum ama, bir oyun yapmak öyle kolay birşey değil. Kullandığın bütün yazılımlar orjinal olmalı, hatta işletim sistemin dahil. Olur ya ileride oyunun tuttu ve yüzlerce hatta binlerce sattı, başına büyük sorunlar açılır. Büyük firmalar, ev kullanıcılarının kırık lisans kullanmasını o kadarda ciddiye almıyor. Fakat profesyonelsen ve kırık lisans kullanıyorsan bu başını belaya sokabilir. Eğer oyun yapmakta bu kadar kararlıysan, görev dağılımını iyi yap. Grafiker, kod ve senaryoyu yazan'ları iyi seç. Ayrıca kaliteli bir oyun yapmak için çok güçlü sistemlere ihtiyacın var. Buraya kadar eleştiriydi, ama eğer yardım edebileceğim bir nokta varsa, bana mesaj atabilirsin. (fb.com/sinanugurluuu) Blender 3B'de iyiyimdir.

Kusura bakma ama, birşey takıldı aklıma. Bütün yorumları okuyamadım, ama sanırım yaş ortalamamız 15 dediğini gördüm. Aranızda programlama bileniniz varmı bilmiyorum ama, bir oyun yapmak öyle kolay birşey değil. Kullandığın bütün yazılımlar orjinal olmalı, hatta işletim sistemin dahil. Olur ya ileride oyunun tuttu ve yüzlerce hatta binlerce sattı, başına büyük sorunlar açılır. Büyük firmalar, ev kullanıcılarının kırık lisans kullanmasını o kadarda ciddiye almıyor. Fakat profesyonelsen ve kırık lisans kullanıyorsan bu başını belaya sokabilir. Eğer oyun yapmakta bu kadar kararlıysan, görev dağılımını iyi yap. Grafiker, kod ve senaryoyu yazan'ları iyi seç. Ayrıca kaliteli bir oyun yapmak için çok güçlü sistemlere ihtiyacın var. Buraya kadar eleştiriydi, ama eğer yardım edebileceğim bir nokta varsa, bana mesaj atabilirsin. (fb.com/sinanugurluuu) Blender 3B'de iyiyimdir.
Lisans konusuna gelirsek elimden geldiğince lisanslı programlar kullanmaya çalışıyorum ama zaten parayı kazanınca gereken programları satın alacam. Yani aşırı derecede popüler olmadan programları satın almış olurum.
Güçlü bir sistem derken elimde aşağıda özelliklerini vereceğim bir sistemim var ve yeni katılan arkadaşlar dışında en iyi sistem bende. Yakın zamanda eğer babamı ayarlayabilirsem GTX1070'li, İ5 6600K'lı bir sistem oluşturmayı düşünüyorum.
Yardım konusunda ise teşekkür ederiz. Eğer animasyona ihtiyacımız olursa ve yapamazsak yardım alabiliriz.
Sistemim:
İ3 4130, 160GB 7200RPM HDD (Yetmeyecek biliyorum.), GTX750 Ti, MSI H81M-P33, Hi-Level 8GB 1600MHz CL11 RAM, Power Boost VK-1623 kasa.

Mixamo'nun Fuse programını kullanabilirsiniz, bir taslak modelleyip, düzenlemeleri daha detaylı bir programda yaparsınız. (Üşengeçlik yapıp ana program olarak kullanmayın.) Adobe'nin değilde Mixamo'nun kendi sürümünü (Steam) kullanırsanız daha iyi olur sizin için.

Çok iyi kendine ait bir takım kurmuşsun dostum, bu zamanda bu konuyu bilen kişi sayısı oldukça az.
@Silinen üye hocama katılıyorum, oyun yapımı cidden zor iş bi anlık deli cesareti ile başlayacağın bir iş değil, bunları söylüyorum ki önüne çıkacak engellerden şimdiden haberin olsun diye. Bende oyun yapımı ile uğraşıyorum, kullandığım motorlar ; cryengine 3 ve unity 5 oyun motorları. İkisinede hakimim, ama cidden güçlü bir donanıma sahip olman gerekiyor iyi bir iş ortaya çıkartmak için. Birde dostum pat diye hedefini yükseklerden başlatma, küçük çalışmalar yaparak kendini konu hakkında geliştir, programlama dillerinin hepsini bilmene gerek yok, unreal engine 4 için scriptler yazabilmek için sadece o dilli öğren yeterli olur. Kurduğun takımını bozma, hedeflerini yükseklerden başlatma ve sana bu videoyu öneriyorum :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İlk önce geç cevap verdiğim için herkesten özür dilerim. Telefonum bozulduğu için Technopat'a giremedim.
Çok iyi kendine ait bir takım kurmuşsun dostum, bu zamanda bu konuyu bilen kişi sayısı oldukça az.
@Silinen üye hocama katılıyorum, oyun yapımı cidden zor iş bi anlık deli cesareti ile başlayacağın bir iş değil, bunları söylüyorum ki önüne çıkacak engellerden şimdiden haberin olsun diye. Bende oyun yapımı ile uğraşıyorum, kullandığım motorlar ; cryengine 3 ve unity 5 oyun motorları. İkisinede hakimim, ama cidden güçlü bir donanıma sahip olman gerekiyor iyi bir iş ortaya çıkartmak için. Birde dostum pat diye hedefini yükseklerden başlatma, küçük çalışmalar yaparak kendini konu hakkında geliştir, programlama dillerinin hepsini bilmene gerek yok, unreal engine 4 için scriptler yazabilmek için sadece o dilli öğren yeterli olur. Kurduğun takımını bozma, hedeflerini yükseklerden başlatma ve sana bu videoyu öneriyorum :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Evet o videoyu izledim. Hatta tüm Kafa Ayarlarını izledim. Evet oyun yapmak hiç kolay değil ancak en azından bir şeyler de yapmak lazım diye düşünüyorum. Yani gece gündüz oyun oynayıp bir şey üretmemek şahsen benim çok zoruma gidiyor. Hep bir şeyler üretmek isteyen birisiyim. Oyüzden bu projede kararlıyım ve Antalya'nın olabildiğince tüm güzelliklerini katarak, Unreal Engine 4'ün gücüyle bir oyun yapmak istiyoruz.
@furkanxdgs4 eğer hala devam ediyorsanız yardımcı olabilirim. Ama yukarıda @Silinen üye'nun dediği gibi bir oyun yapmak o kadar kolay değil. Ama benimde aklımda böyle bir düşünce vardı. Senaryo yazabilirim, 3D modelleme için yardım edebilirim.
Senaryomuz hazırlandı. Zaten haritayı ve fizik motorunu halledersek oyunun çoğunluğu bitmiş olur. Senaryo yapmak ve onu oyuna entegre etmek aşırı derece zahmetli olduğu için onu en son yapacağız. Ama 3D Modellemede kesinlikle yardıma ihtiyacımız var. Antalya'nın doğal-yapay güzelliklerini yansıtmak için haritayı güzel yapmamız lazım. Bunun için de nesnelere, kapmalara ve efektlere çok ihtiyacımız var. Bunları halledersek zaten insanlar çok beğenecektir. Önceki yorumlarda iletişim bilgim var. Mesajınızı bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı