Şekersiz ürün önerisi

deserteagle7

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, şekerin bir çeşidi var vücudumda ve spor yapıyorum ama şekeri sıfıra indirmek istiyorum. En azından zararlı olanı değil doğal olan olsun istiyorum az da olsa ama tatlısız da olmuyor çok düşkünüm maalesef. Fındık ezmesi fıstık ezmesi olur çikolata olur veya atıştırmalıklar olur neler tüketebilirim?

0 şekerli beslenme imkansıza yakın maalesef yediğimiz birçok besinde şeker bulunuyor. Canın çok şeker çekerse meyve (doğal şeker) ve yoğurt yiyebilirsin. Bazı yiyeceklerinde alternatifleri olabilir. Örnek olarak: Beyaz pirinç yerine bulgur pilavı tüketebilirsin. Beyaz pirinçin bulgur pilavına göre glisemik indeksi daha yüksek.

0 şekerli beslenme imkansıza yakın maalesef yediğimiz birçok besinde şeker bulunuyor. Canın çok şeker çekerse meyve (doğal şeker) ve yoğurt yiyebilirsin. Bazı yiyeceklerinde alternatifleri olabilir. Örnek olarak: Beyaz pirinç yerine bulgur pilavı tüketebilirsin. Beyaz pirinçin bulgur pilavına göre glisemik indeksi daha yüksek.
Fıstık ezmesi alacaksan züber tercih et derim.
Öncelikle cevaplar için teşekkürler. Sürekli bulgur pilavı yemek bağırsakları aşırı hızlandırıyor. Bu söylediğiniz ürünlere ek olarak daha fazla ürün varsa bildiğiniz paylaşırsanız sevinirim

Züber'in atıştırmalıklarına bakabilirsin. Evde bal ile fıstık ezmesi de yapabilirsin. Fıstıkları kavur, soy, robot ile püre haline gelene kadar kes ve bal ekle karıştır.

Öncelikle cevaplar için teşekkürler. Sürekli bulgur pilavı yemek bağırsakları aşırı hızlandırıyor. Bu söylediğiniz ürünlere ek olarak daha fazla ürün varsa bildiğiniz paylaşırsanız sevinirim.

Lif oranı yüksek olduğu için bağırsakları hızlandırıyor abartılırsa sıkıntı çıkabilir. Canım şeker istediğinde yoğurt veya meyve yiyerek azaltmıştım rafine şeker kullanımını. Ayrıyeten Instagram'da, TikTok'ta karşıma bazı markaların şekersiz tatlandırıcıları çıkıyordu. Onlarla güzel şekersiz tatlılar yapıyorlardı. Bende tam bilmiyorum araştırman iyi olur belki işine yarar.

Yeni konular

Geri
Yukarı