Üzerinde "şekersiz" ibaresi bulunan içecek önerisi

Yok. Şekere göre mantıklı alternatif de değiller. Kiloda değişime yol açan sayamayacağın kadar etken var, kalorik değerden ibaret değil arkadaşın iddia ettiği gibi.

Herhangi besin değerine sahip olmayan bir şeyin kilo aldırma olanağı yok. Bunun bilimsel bir açıklaması da yok. Kilo ve besin değerlerinin ABC'sini açıklayın, ben sizden öğreneyim. Kilo alımına etki eden çevresel faktörler olabilir, bunlar doğrudan kilo aldırır demek değil. Kilo alımı-verimi için besin değerleri ve kaloriye bakılır, bu bu kadar basit.

Uzun vadede dolaylı olan belirli etkileri olabilir ve bunlar kilo aldırıyor olabilir. Buna istinaden de aralarında bağlantı kurulmuştur. Bilimsel method sadece doğrudan etkiyi ele almıyor bilindiği üzere.

Çalışmada sanki "yapay tatlandırıcı içen kilo alır" demiş gibi konuşuyorsunuz. Gerçekten şekere göre mantıklı alternatif olup olmadıklarını da şeker kullanan ve kullanmayan bir grup ile kıyaslayarak anlarsınız.

Zaten "mantıklı alternatif" şeker ve karbonhidrat engeline takılmadan bir bardak şekerli bir şey içiyor hissiyatı yaşamak isteyenler için. Ketojenik, low-carb diyetindekiler gibi. Bağımlı gibi içerseniz tabii ki zararlı olacaktır.

Gerçekten mi ya... Şekersiz yazan içeceklerden her yudum aldığımda bana da öyle geliyor, zira "şekersiz" şekerliden daha şekerli gibi. Ama iğrenç bir şeker. İyi o zaman aromasız olarak soda, aromalı içecek olarak da, meyveli soda içeceğim o halde. Önerdiğiniz bir marka var mı?
Su olabilir.

Herhangi besin değerine sahip olmayan bir şeyin kilo aldırma olanağı yok. Bunun bilimsel bir açıklaması da yok. Kilo ve besin değerlerinin ABC'sini açıklayın, ben sizden öğreneyim. Uzun vadede dolaylı olan belirli etkileri olabilir ve bunlar kilo aldırıyor olabilir. Buna istinaden de aralarında bağlantı kurulmuştur. Bilimsel method sadece doğrudan etkiyi ele almıyor bilindiği üzere.
Paragrafın başında olanağı yok deyip devamında olanağı olduğundan bahsediyorsunuz.

Neticede, olanağı var. Homeostazinin bozulması ve metabolizmanın aksaması sonucu yağ artışı mümkündür. Bilimsel açıklaması bu.

Çalışmada sanki "yapay tatlandırıcı içen kilo alır" demiş gibi konuşuyorsunuz.
Hayır, öyle konuşmadım. Mesajımı yanlış anlamışsınız ki karşı çıktığınızı sanarken dediğimi onaylamışsınız.

Uzun vadede dolaylı olan belirli etkileri olabilir ve bunlar kilo aldırıyor olabilir.
Kiloda değişime yol açan sayamayacağın kadar etken var, kalorik değerden ibaret değil.

Zaten "mantıklı alternatif" şeker ve karbonhidrat engeline takılmadan bir bardak şekerli bir şey içiyor hissiyatı yaşamak isteyenler için. Ketojenik, low-carb diyetindekiler gibi. Bağımlı gibi içerseniz tabii ki zararlı olacaktır.
Ketojenik diyette olduğunu söyleseydi cevabım farklı olurdu. Şeker de ancak uzun dönemde yüksek miktarda tüketilirse kilo aldırır. Kısa dönemde ikisinden de pek bir zarar gelmez, uzun dönemde tatlandırıcının zararı daha büyüktür.

Paragrafın başında olanağı yok deyip devamında olanağı olduğundan bahsediyorsunuz.

Neticede, olanağı var. Homeostazinin bozulması ve metabolizmanın aksaması sonucu yağ artışı mümkündür. Bilimsel açıklaması bu.

Hayır, öyle konuşmadım. Mesajımı yanlış anlamışsınız ki karşı çıktığınızı sanarken dediğimi onaylamışsınız.

Ketojenik diyette olduğunu söyleseydi cevabım farklı olurdu. Şeker de ancak uzun dönemde yüksek miktarda tüketilirse kilo aldırır. Kısa dönemde ikisinden de pek bir zarar gelmez, uzun dönemde tatlandırıcının zararı daha büyüktür.
Peki siz soğuk bir şeyler canınız çekerse ne tüketiyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı