Sekiro: Shadows Die Twice alınır mı?

Merhabalar, daha önce hiç Sekiro tarzı "Soulsborne" oyun oynamadım.
İzlediğim videolar oyunun güzel ancak alışana kadar ecel terleri döktüren bir oyun olduğunu belirtiyor.
Sekiro anlatıldığı gibi tamamen yeteneğe ve öğrenime dayalı bir oyun mu? Eğer indirime girerse PC için satın alınır mı?
19 kere bitirdiğim bir oyundur kendileri. Yarın Allah izin verirse 20. ye bitiyor. Bazıları için Souls serisinin en zor oyunu bazıları için diğerleri kadar zor olmayan bir oyun. Ben 2. taraftayım. He bu oyunun zor olmadığı anlamına mı gelir? Hayır tabi ki.

Oyuna eğer alışmazsanız size sıkıntı çıkarır. Ama sabırlı bir oyuncuysanız düşmanların hareket şemasını çözdükten sonra oyun akar gider. Ve evet anlatıldığı gibi tamamen öğrenime dayalı bir oyun. Yetenek gerektir mi? Az buçuk gerektirir. Ama oyunu öğrenip çözen birinin o kadarda yeteneğe ihtiyacı olmaz.

Alın oynayın oynatın pişman olmazsınız. Benim için şaheser niteliğinde bir oyun. Alın girin oyuna ve o bin kere kesemediğiniz bossu sonunda kesin ve sonsuz bir tatmin hissine kapılın. Bak böyle anlatınca girip oynayasım geldi.

Sabrın varsa ve herhangi bir sinir hastalığın bulunmuyorsa alabilirsin :) Stres atmak için oynanacak bir oyun değil. Onu belirteyim. Genel olarak strese girmelik oyun türü "Soulsborne" oyunlar.

Bu oyun türünün zorluk olarak aşırı abartıldığını düşünüyorum. Mekanikleri çözdükten sonra ise oynayanlara çocuk oyuncağı gibi geliyor. Fakat o çözme aşaması ömürden ömür götürüyor. Şahsen benim hiç sevmediğim fakat oynamak istediğim oyun türüdür. Zorluğu bir kenara, atmosferleri aşırı içimi bayıyor. Resmen enerjim çekiliyor. Özellikle Dark Souls oyunları için böyle hissediyorum. Sekiro biraz daha canlı. Yine de içimi açtığı söylenemez. Biraz oynadım ve oynadığım yere kadar kaliteli bir oyun olduğu belliydi. Sadece benlik değil. Sizin için belki hayatınızın oyunu olur, belli olmaz :)

Elden Ring'e zorluk açısından biraz daha yumuşak gözüktüğü ve daha iç açıcı atmosferi olduğu için şans verme niyetim var. Sekiro beğenirseniz, listeye onu da alın.

Geri
Yukarı