Python Selenium ile Instagram gönderisini otomatik beğendirmek

talha4a

Centipat
Daha fazla  
Python:
import time.
from tkinter import BROWSE.
from selenium import webdriver.
from selenium.webdriver.chrome.service import Service.
from time import sleep.
from random import randint, random.
from selenium.webdriver.support.select import Select.
from selenium.webdriver.common.by import By.

def rastgelezaman():
 limit = randint(4,9)
 time.sleep(limit)

user = ""
pwd = ""

s = Service('C:/Users/talha/Desktop/Yeni klasör/chromedriver.exe')
driver = webdriver.Chrome(service = s)

driver.get("https://www.instagram.com/")
rastgelezaman()

username_input = driver.find_element(By.CSS_SELECTOR,"input[name='username']")
password_input = driver.find_element(By.CSS_SELECTOR,"input[name='password']")

username_input.send_keys(user)
password_input.send_keys(pwd)
rastgelezaman()

login_button = driver.find_element(By.XPATH,'//*[@id="loginForm"]/div/div[3]/button/div')
login_button.click()
rastgelezaman()

# Burada "" içine beğendirmek istediğiniz instagram gönderisinin bağlantısını yapıştırınız.
instagram_gönderisi = ("https://www.instagram.com/p/Cu8DAOwoI0I/?utm_source=ig_web_copy_link&igshid=MzRlODBiNWFlZA==")
driver.get(instagram_gönderisi)
rastgelezaman()

like_post = driver.find_element(By.CSS_SELECTOR,'div.x6s0dn4 x78zum5 xdt5ytf xl56j7k')
like_post.click()
print("Liked!")
rastgelezaman()

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

like_post = driver. Find_element(by. Css_selector,'div. X6S0DN4 X78ZUM5 xdt5ytf XL56j7k')

Bu kısımda hata alıyorum.

Yapmaya çalılştığım şey "
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
"
Bu gönderiyi otomatik olarak beğendirmek.

Selenium kullanımı hakkında düzgün bilgi verebilecek var mı?
Çoğu kaynakta boş ve güncel olmayan bilgiler var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Su tarz isler icin neden selenium kullaniyorsunuz anlamak zor.
Like attiginda gonderilen graphql istegi kabak gibi belli zaten, requests paketi varken.

Beğeni butonunun HTML'ini kontrol edin hocam, olmadı xpath olarak verin.

Beğeni butonunun HTML'ini kontrol edin hocam, olmadı xpath olarak verin.

Beğeni butonunun birçok HTML etiketi var anlamadığım nokta da tam olarak bu.
Hangisinin xpathini almalıyım?
Aldığım xpathi nasıl düzenlemeliyim?

Ya da CSS. Selector seçiminde örnek olarak
by. Css_selector,"input[name='username']"
Bu var elimde

Ama bu etiketteki selectoru kopyaladığım zaman.
#mount_0_0_qw > div > div > div. X9F619.X1n2onr6.X1ja2u2Z > div > div > div > div. X78zum5.xdt5ytf. X1t2pt76.X1n2onr6.X1ja2u2Z. X10CIHS4 > section > main > div. _aa6b. _ad9F. _aa6D > div. _aa6e > Artics'le > div > div. X9F619.xjbqb8W. X78zum5.X168nmEI. X13lgxp2.X5pf9jr. XO71vjh. X1n2onr6.X1plvlek. Xryxfnj. X1C4vz4F. X2lah0s. Xdt5ytf. Xqjyukv. X1qjc9v5.X1oa3qoh. X1NHVCW1 > div > div. _ae2s. _ae3v. _ae3W > section. _aamu. _ae3_. _ae47._ae48 > span. _aamw > div > div > span > SVG

Bu çıkıyor.
Bunları nasıl düzenleyebilirim?

Su tarz isler icin neden Selenium kullaniyorsunuz anlamak zor.
Like attiginda gonderilen graphql istegi kabak gibi belli zaten, requests paketi varken.

Ayrıntılı açıklar mısınız?
Keyfimden kullanmıyorum zaten başka bir alternatif bulamadığım için kullanıyorum bunu.

Dosya Ekleri

• afsdfasd.png
    afsdfasd.png
    35,8 KB · Görüntüleme: 21
Beğeni butonunun birçok HTML etiketi var anlamadığım nokta da tam olarak bu.
Hangisinin xpathini almalıyım?
Aldığım xpathi nasıl düzenlemeliyim?

Ya da CSS. Selector seçiminde örnek olarak
by. Css_selector,"input[name='username']"
Bu var elimde

Ama bu etiketteki selectoru kopyaladığım zaman.
#mount_0_0_qw > div > div > div. X9F619.X1n2onr6.X1ja2u2Z > div > div > div > div. X78zum5.xdt5ytf. X1t2pt76.X1n2onr6.X1ja2u2Z. X10CIHS4 > section > main > div. _aa6b. _ad9F. _aa6D > div. _aa6e > Artics'le > div > div. X9F619.xjbqb8W. X78zum5.X168nmEI. X13lgxp2.X5pf9jr. XO71vjh. X1n2onr6.X1plvlek. Xryxfnj. X1C4vz4F. X2lah0s. Xdt5ytf. Xqjyukv. X1qjc9v5.X1oa3qoh. X1NHVCW1 > div > div. _ae2s. _ae3v. _ae3W > section. _aamu. _ae3_. _ae47._ae48 > span. _aamw > div > div > span > SVG

Bu çıkıyor.
Bunları nasıl düzenleyebilirim?

Ayrıntılı açıklar mısınız?
Keyfimden kullanmıyorum zaten başka bir alternatif bulamadığım için kullanıyorum bunu.
Genellikle "button" tittle ı olur hocam.

Keyfinizden kullanıp kullanmadığınızı nereden bilelim yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Keyfinizden kullanıp kullanmadığınızı nereden bilelim yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Sana dememişim ki onu neden üzerine alındın hocam?

Button title ı yok bunda.

Graphql'e post atmak icin chromedriver'a, seleniuma falan ihtiyac duyulmayacagini bilecek kadar hakimim konuya, kaldi ki cozum icin gerekli paket ismini de yazdim.

Ogrenmek isteyen birisinin acip okumasi yeterliydi. Senin gibi dogru - yanlış çözümü birbirinden ayiramayacak insanlarin gonlu olacak diye 2 web requesti atmak icin chromedriver yukleme pesinde kosan cozumleri destekleyecek degilim, lise ogretmenlerinize aglayin muhendislik zor geliyorsa, bana degil.

İlk defa öğrendim bunları, en yakın zamanda öğrenmeye çalışacağım. Örnek olması açısından bahsettiğim işlemi graphql ile yazar mısınız?
Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı