Sempron 145 ve R9 270 Darboğaz

Symbianore

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaslar öncelikle şunu söyleyeyim, 1 gunluk konudur. Yarın FX6300'üm geliyor sadece meraktan. Acaba bu olay darboğaz mi?

Bugun gelen R9 270 ekran kartim.

Sistemim;

• Sempron 145 2.8 GHz islemci
  • 2x4 8GB Hi-level 1333 MHz RAM
  • MSI 760gm p21 max 1333 DDR3 anakart
  • Cooler Master 500w psu

Simdi taktim ve guncelledim en guncel halinde sanki performans fazla fark etmemis gibi bekledigim kadar, acaba su an darbogaz olayi mi yasiyorum? Tam emin olamadigim icin bu konuyu actim. Bu arada tavsiye istemiyorum. Yarin 6300'um geliyor. Sadece merak..

Son düzenleyen: Moderatör:
Hem de fazlasıyla darboğaz yaşıyorsunuz Hocam, çünkü bu işlemci hem tek çekirdekli, hem de saat hızı düşük. Öyle ki benim Pentium Dual-Core E5400 işlemcim bile bu işlemciye benchmarklarda fark atıyor, derhal FX-6300'e geçmelisiniz.

Arkadaslar öncelikle şunu söyleyeyim, 1 gunluk konudur. Yarın FX6300'üm geliyor sadece meraktan. Acaba bu olay darboğaz mi?

Bugun gelen R9 270 ekran kartim.

Sistemim;

• Sempron 145 2.8 GHz islemci
  • 2x4 8GB Hi-level 1333 MHz RAM
  • MSI 760gm p21 max 1333 DDR3 anakart
  • Cooler Master 500w psu

Simdi taktim ve guncelledim en guncel halinde sanki performans fazla fark etmemis gibi bekledigim kadar, acaba su an darbogaz olayi mi yasiyorum? Tam emin olamadigim icin bu konuyu actim. Bu arada tavsiye istemiyorum. Yarin 6300'um geliyor. Sadece merak..
Maalesef işlemciniz çok düşük ki R7 240 ile bile darboğaz yapar o işlemci siz R9 270 takmışsınız. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı