Seneye 12. sınıflar için açığa geçmeye kolaylık olur mu?

Furkan.44

Femtopat
Daha fazla  
Geçen bir arkadaş dedi seneye 12.sınıflar için açığa geçme ya da devamsızlık uzatma tarzı bir şeyler olabilir diye sizce olur mu?

Herkes olabilir diyor olabilirlerle olmuyor bu eğitim bakanı bu sene yapmazsa bir dahaki seneler çok daha zor olur.

2007 yılının başlarında doğduysanız bunu dert etmeyin ama sınavdan sonra ise geçmenizin iki ihtimali var
1- Hafız olarak geçmek.
2- Bu yıl sınıfta kalıp bir dahaki seneye açık lisede iki yılı bitirmek.

Herkes olabilir diyor olabilirlerle olmuyor bu eğitim bakanı bu sene yapmazsa bir dahaki seneler çok daha zor olur.

2007 yılının başlarında doğduysanız bunu dert etmeyin ama sınavdan sonra ise geçmenizin iki ihtimali var.
1- hafız olarak geçmek.
2- bu yıl sınıfta kalıp bir dahaki seneye açık lisede iki yılı bitirmek.

2007'nin tam ortasında doğmuşum 11 Haziran.

Olmaz. Bence öğrencilerin okula teşvik edilmesi gayet mantıklı ama hükümetin bunu yapmasının sebebi tamamen öğrencilere kolaylık sağlayan özel liselere öğrencileri teşvik etmek. Bundan sonrası tamamen kendi fikrim konu ile alakası yok.

Lakin şöyle bir durumda var ben hiçbir Kadıköy Anadolu öğrencisinin, Galatasaray Lisesi öğrencisinin ya da daha ortalama diyebileceğim Fen lisesi öğrencilerinin okul zaman kaybı açık liseye geçmem lazım diye uğraştığını görmedim aksine bu adamlar o okullarda olimpiyat sorusu zorluğunda sınavlara girip, ödevler ve gerçek projeler yapıp üstüne sınava hazırlanıp ülkenin en iyi okullarını kazanıyorlar. Kısaca okulu önemseyenler, çalışanlar her türlü başarılı oluyor. Bu tür olayları sorgulayacağınıza çalışmanızı tavsiye ederim.

Olmaz. Bence öğrencilerin okula teşvik edilmesi gayet mantıklı ama hükümetin bunu yapmasının sebebi tamamen öğrencilere kolaylık sağlayan özel liselere öğrencileri teşvik etmek. Bundan sonrası tamamen kendi fikrim konu ile alakası yok.

Lakin şöyle bir durumda var ben hiçbir Kadıköy Anadolu öğrencisinin, Galatasaray lisesi öğrencisinin ya da daha ortalama diyebileceğim fen lisesi öğrencilerinin okul zaman kaybı açık liseye geçmem lazım diye uğraştığını görmedim aksine bu adamlar o okullarda olimpiyat sorusu zorluğunda sınavlara girip, ödevler ve gerçek projeler yapıp üstüne sınava hazırlanıp ülkenin en iyi okullarını kazanıyorlar. Kısaca okulu önemseyenler, çalışanlar her türlü başarılı oluyor. Bu tür olayları sorgulayacağınıza çalışmanızı tavsiye ederim.

Ben tam tersi çalışkanlı boş ver sınıfı zor geçiyorum babamın dükkanı var (AVM eski adıyla birmilyoncu) o yüzden her çıkış dükkana gidiyorum. Son bir senem kalmış bırakmak da istemiyorum. Üniversite gibi de bir derdim yok.

Geri
Yukarı