Seni muşta ile döverim diyen kişiye ne yapılmalı?

JiletBey*

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Benden kopya istiyor bana kolu kısa ve Arap diyerek dalga geçiyor. Beni rahatsız ediyor derse odaklanamıyorum ve daha neler neler yaptı. Şimdi de sen okul çıkışında muşta ile gel diyor sebebi beni rahatsız ediyordu etme, dur ve yapma dediğim için çıkışta gel falan diyor. Tabi bunu dövmesi basit 1 vursam yıkılacak biri fakat arkasında 10-11-12 sınıflardan tanıdıkları hatta kuzeni bile var bana seni muşta ile bir döveyim diyor. Hocaya şikayet ettim bunları zaten tüm sınıf bundan şikayetçi arkadaşlarımız sağ olsun destek çıktı sınıf hocamız yardımcı oldu bana.

Gerekirse adliye falan için ifade bile alabilirler senden dedi öğlen eve geldiğimde anneme anlattım annem babamı arayacak babam da okula gidecek bunun velileri de okulda hala korkuyorum, sizce ne yapmalıyım?

Şov dışında bir şey yapamazlar. Savcılığa şikayet edin, gözleri korkar bir daha selam bile vermeye bir tarafları yemez.

Daha şimdi güzel bir anket konusu açmıştım içinde muşta da var tesadüfe bak bu konuya denk geldim. Ortam okul olduğu için, sukunet ile yanıt vermeniz iyi olur. Fiziksel müdahele olursa, yapacak bir şey yok.

Anladığım kadarıyla sen 9. sınıfa giden bir kardeşimizsin lise ortamına yeni giriş yaptıysan duruşun çok önemli eğer birisi sana durduk yere lakap takıp artistlik yapıyorsa karşısına çıkmalısın unutma ilk zamanlarda nasıl davranırsan seni öyle tanırlar ve 4 yıl boyunca sana nasıl davranılacağına sen karar verirsin. Madem çocuğu döveceğine inanıyorsun okul dışında bir yerde döv kuzeni gelirse anlat artistlik yaptı karşılık verdim diye söyle anlamazsa gerekirse onunla da kavga et kimsenin kalıbından falan korkma dostum erkek adamsın yeri gelir dayak yer yeri gelir atarsın hocalara söyleyerek ailene anlatarak bir yere varamazsın çünkü üniversite ortamında tamamen teksin.

Sağlam bir duruşun olsaydı sana laf etmeye cüret bile edemezdi, daha yaşın küçük ailene, öğretmenine vesaire söylemen tabii ki bir çözüm fakat hayatın boyunca böyle insanlarla karşılaşacaksın yeri gelecek yanında kimse olmayacak. Şimdiden ağırlığını edin, korkmayı kendine yedirme bile. Kavga etmekten kaçın ama gerekliyse dayak yiyeceksen de et korkarak değil ama dik başlı dur her zaman. Bir de lise zamanın da herkes bol keseden atar tutar, 12.sınıftan tanıdıkları, kuzenleri falan filan çocuk seninle kavga etmeden korkutarak kavgayı kazanmış zaten. Korkma tam tersine sen korkut, o zaman değil kavga sana laf bile edemez.

Yakında olsaydık o çocuğu döve döve hışını çıkartırdım bir daha sana karışamazdı.
Sansürlü olarak sahneyi bulup atayım dedim :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı