"Seni seviyorum" diyememek normal mi?

Bir ara anneme bile diyemiyordum. Ama o sözün gücü ve mükemmelliği ister istemez çekiyor insanı. Annene, babana, kardeşine, sık sık seni/sizi seviyorum de. Alışırsın.

İlk olarak hepsi bir aradayken mesela canım ailem sizi çok seviyorum diyerek başlayabilirsin. Ben öyle başladım.

Dostlar, sorunum yukarıdaki gibi. Tanımadığım sizlere karşı burada yazabilmem dışında kimseye doğrudan "seni seviyorum" diyemedim. yanlış anlaşılmasın. Burada boşluğa seni çok seviyorum diyebilirim ama tek bir kişiye doğrudan söyleyemem. sevdiğim bir kız vardı ve nutuk gibi bir mesaj atmıştım, içinde "seni seviyorum" dışında her şey yazıyordu. Hiçbir zaman kız arkadaşım olmayacak galiba. Bunu nasıl yenebilirim? Bir tek bende mi var?

Temel sebep belli utanma ve öz güven sorunu.
Kendinize inanmanız ve çekinmeden rahatlıkla söyleminiz lazım.
Ama bunu biz değil kendiniz bulsanız çok daha iyi olur ama gene de herkes yardım eder.

Hocam ayrıca birine seni seviyorum,sizi seviyorum demek o kişiye kendisinin sizin için değerli olduğunu hissettirir. O da nezaketli bir insan ise aynı şeyleri söyleyecektir. Gerek zamanla,gerek anında. Direk söyleyiverin gitsin bence. Çok utanıyorum falan diyorsanız alıştıra alıştıra yapın. Hatta bir arkadaşınızı da bu derde ortak edin. Yükünüz hafifleyecektir içiniz biraz daha rahat edecektir. Eğer siz bunları yapıp kendinizi alıştırdıktan sonra söylerseniz,git gide alışıp özgüven artışı da yaşayacaksınız. Tabi böyle şeyleri bir insana çok sık söylemeyin. Her gün ya da gün içinde çok fazlaca söylemek olmaz.

Ben kendi anneme bile seni seviyorum diyemiyorum. Ama 6. sınıfta bir kıza demiştim. Dedikten 1 ay boyunca benimle konuşmadı. 1 buçuk ay sonrada okuldan ayrıldı :( .

Dostlar, sorunum yukarıdaki gibi. Tanımadığım sizlere karşı burada yazabilmem dışında kimseye doğrudan "seni seviyorum" diyemedim. Yanlış anlaşılmasın. Burada boşluğa seni çok seviyorum diyebilirim ama tek bir kişiye doğrudan söyleyemem. Sevdiğim bir kız vardı ve Nutuk gibi bir mesaj atmıştım, içinde "seni seviyorum" dışında her şey yazıyordu. Hiçbir zaman kız arkadaşım olmayacak galiba. Bunu nasıl yenebilirim? Bir tek bende mi var?
Yalnız değilsin.Bende söyleyemiyorum.

Geri
Yukarı