Sennheiser CX 80S mi KZ ZSN Pro mu?

eko9x

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba bu iki kulaklık arasında kaldım. Normalde daha düşük bütçeli bakıyordum ama çok çabuk bozulmadan, yıpranmadan dolayı şikayet etmeler çoktu ben de kendimi buraya kadar zorlayabilirim sanırım. Bu iki kulaklık arasında hangisini tavsiye edersiniz? Veya başka bir tavsiyesi olan varsa ona da bakabilirim.

1. SENNHEISER CX 80S Kablolu Kulak İçi Kulaklık Siyah

2. KZ ZSN Pro 1BA+1DD Hibrit Kulaklık-Siyah

Sennheiser + yanları:
Daha güçlü garanti firması (ürünlerinin arkasında duruyorlar)
2 Yıl herhangi bir bozulmada değişim yapıyorlar.

KZ ZSN Pro + yanları:
Daha uzun bir kablosu var değiştirilebilir kablolu, yıprandığında sadece kablosu alınabiliyor.

Farkları:
Sennheiser daha hafif - kablosu daha kısa.
KZ ZSN Pro kulaklık kulak arkasıdan içeri giriyor kulağa giren kısım daha büyük ebatlı - 20 gram daha ağır (ne kadar fark eder pek bilemem)

Benim açımdan mikrofonun kötü olmaması gerekiyor. Çok kaliteli olmasa da işe yarar ve net olmalı.

Sennheiser Vatan'dan 10TL indirimle 149 - KZ ZSN Pro Teknostore'da 184TL.

Son düzenleme:
Ben de daha bir kaç hafta önce Sennheiser CX 300S ile KZ ZS10 Pro arasinda kaldım ve tercihimi Sennheiser'dan yana yaptım. Kulaklıktan gerçekten memnunum. Kulaklığı günde 4-5 saat kullandığımdan rahatlık çok önemliydi benim için. KZ'nin büyük olması, kötü slikon uçları ve kötü kablosu yüzünden tercih etmedim.

Elimde CX300s mevcut, oldukça memnunum. Ses kalitesi olarak bir şüpheniz olmasın ama bu kulaklıkta bass'lar çok düz. Nasıl tabir edilir tam bilemiyorum ancak Sennheiser düz ses profilini seviyor. Böyle kafa titreten, uğultu gibi bass'ları seviyorsanız bu kulaklığı tercih etmeyin.

Ben de daha bir kaç hafta önce Sennheiser CX 300S ile KZ ZS10 Pro arasinda kaldım ve tercihimi Sennheiser'dan yana yaptım. Kulaklıktan gerçekten memnunum. Kulaklığı günde 4-5 saat kullandığımdan rahatlık çok önemliydi benim için. KZ'nin büyük olması, kötü slikon uçları ve kötü kablosu yüzünden tercih etmedim.
KZ10'un rahat olduğunu duymuştum. Gerçi kulaktan kulağa değişir. Bir de ses kalitesi daha iyidir ama aralarında çok fark yoktur herhalde.

Bende cx 200 street var ama sağ taraf bozuldu daha garantiye yollayamadım, sizin söylediğiniz ürün bende ürünün kulaklıklı muadili gibi ve ses ve rahatlık açısından üzmez ancak unutmayın Sennheiser ses çokluğundan çok ses kalitesine önem verir.

KZ10'un rahat olduğunu duymuştum. Gerçi kulaktan kulağa değişir. Bir de ses kalitesi daha iyidir ama aralarında çok fark yoktur herhalde.
Ses kalitesi konusunda Sennheiser'ın aşağı kalacağını düşünmüyorum.

Ben her türden müziği dinlediğim için Sennheiser tercih ettim. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi Sennheiser daha düz ses profili sunuyor. Yani özellikle bir-iki tür için değil de genel olarak her türde başarılı. Yani @onur eymen arkadaşın dediği gibi. Ayrıca ben bassları seven bir tip değilim. CX 300S basslarda başarısız demiyorum ama özellikle bass için tasarlanmış bir kulaklık değil. Sonuç olarak "bana" Sennheiser CX 300S'in daha uygun olduğunu düşündüğüm için tercih ettim. Elbette herkesin sevdiği ses profili farklı olabilir. Arkadaşa KZ olan daha uygun olabilir. KZ hakkında bir yorum yaparsam yanlış olur çünkü bizzat kullanmadım.

Not : Ses dışında ilk mesajımda yazdığım nedenlerden (Kablo, slikon uçları) dolayı da Sennheiser CX 300S tercih ettim. Açıkcası KZ ZS10 Pro büyük olmasına rağmen rahat deniyordu ama riske atmak istemedim. Bunun nedeni hem kulak yapımın biraz değişik olması hem de gün içinde kulaklığı çok fazla kullanmam.

Fazla kullanılacaksa gün içinde bırakın 1 ay 2 ay almayın kablosuz modellere geçin. 2 hafta önce Sennheiser Momentum True-Wireless modemine geçtim kablo ne kadar lanet bir şey anladım.

@onur eymen Kablolu modellerin de faydaları var. Tabii en başta ses kalitelerinin daha iyi olması var.

Siz Momentum 2 True-Wireless'e geçtiğiniz için ses kalitesi farkı var derken ne demek istediğimi anlamazsınız. Türkiyede iyi bir BT kulaklık için minimum 600 TL gerekiyor. Özellikle bu fiyat altında kablosuz ise ses kalitesi çok fark ediyor.

Geri
Yukarı