Sennheiser CX 150BT vs Sennheiser CX 80S vs Sennheiser CX 300S

Berkay4154

Kilopat
Merhaba, arkadaşlar başlıkta belirttiğim kulaklıklar arasında ki fark nedir? Bilgisi olup yardımcı olabilecek var mı? Özellikle CX 80S ile CX 300S arasında ki farktan hiçbir şey anlamadım.
1598035259088.png

Yukardaki karşılaştırma hatalı

Empedans: CX 80s 28 Ohm CX300s 18 Ohm
Ses AyarıHayırEvet
MikrofonEvetEvet
Dolby SurroundHayırHayır
Hoparlör/ kulaklık geçişiHayırHayır
Headset functionHayırHayır
Sessiz (Mute) ModuEvetEvet
BluetoothHayırHayır
Üretim Yeri AlmanyaÇin

CX 80s daha mantıklı seçim

Yukardaki karşılaştırma hatalı

Empedans: CX 80s 28 Ohm CX300s 18 Ohm
Ses AyarıHayırEvet
MikrofonEvetEvet
Dolby SurroundHayırHayır
Hoparlör/ kulaklık geçişiHayırHayır
Headset functionHayırHayır
Sessiz (Mute) ModuEvetEvet
BluetoothHayırHayır
Üretim Yeri AlmanyaÇin

CX 80s daha mantıklı seçim
Hatalı olma nedeni nedir? (Verileri kendi sitesinden aldım)

Aralarında ki tek fark CX300s te ses kontrol kumandası mevcut. Sitesinde empedansı hatalı yazılmış olabilir 18 ohm olması lazım. Bir de biraz daha ergonomik kulağa daha iyi oturuyo.
Olabilir ama fiyatları çok saçma olmuş arada 150 TL civarı fark var bir de. (300S daha pahalı) Peki CX 150BT için bir fikriniz var mı? Onun empedans değeri belirtilmemiş ama diğer özellikleri aşağı yukarı aynı gibi. (tabi ses kaybı kısmını etken dışı alırsak)
+ Gerçi TR değil EN sitesine bakınca orada belirtiyor ama orada da CX 80S yok biraz tuhaf bir durum.

CX 150s te 28 ohm fakat onda da şöyle bi sıkıntı var. Kumanda kısmı kulaklığın hemen 5-10cm altında olduğundan inanılmaz sıkıntı verir. Sürekli kulağından düşer kulaklık. San çok harika bir kulaklık tavsiyesi vermek isterim bu kulaklık iki yollu. Baslar ayrı tizler ayrı driverlardan geliyo. Qualcomm Aptx teknolojisi kullanıyor ve şarjı muadillerine göre çok uzun gidiyor.

CX 150s te 28 ohm fakat onda da şöyle bi sıkıntı var. Kumanda kısmı kulaklığın hemen 5-10cm altında olduğundan inanılmaz sıkıntı verir. Sürekli kulağından düşer kulaklık. San çok harika bir kulaklık tavsiyesi vermek isterim bu kulaklık iki yollu. Baslar ayrı tizler ayrı driverlardan geliyo. Qualcomm Aptx teknolojisi kullanıyor ve şarjı muadillerine göre çok uzun gidiyor.

Öneriniz için teşekkürler ama tam kablosuz istemiyorum zira kullanamıyorum. Tak-çıkar yapması zahmetli oluyor tabi hepsinin yanı sıra bunların ses kaybı ve ses kalitesi diğerlerine göre daha düşük kalıyor. (Kablosuz olanı bile pek tercih etmeyecektim ama ergonomi için deneyebilirim dedim)
+Tercih etmiyorum ama belki başkasına öneririm acaba bunun teknik özellikleri nedir? (Site de ergonomi ve şarj süresine değinilmiş sadece)

Öneriniz için teşekkürler ama tam kablosuz istemiyorum zira kullanamıyorum. Tak-çıkar yapması zahmetli oluyor tabi hepsinin yanı sıra bunların ses kaybı ve ses kalitesi diğerlerine göre daha düşük kalıyor. (Kablosuz olanı bile pek tercih etmeyecektim ama ergonomi için deneyebilirim dedim)

Bende bu kulaklığı kullanıyorum çok memnunum. İnanılmaz bass soundu var.

Bende bu kulaklığı kullanıyorum çok memnunum. İnanılmaz bass soundu var.

Aslında ben de bu modeli almayı düşünüyordum ama elimde extra bass serisinden bir kafa üstü kulaklık var o yüzden tizler açısından dengeli olsun diye WI-C serisine bakayım dedim ondan da emin olamadım özelliklerine erişim sağlamayınca. XB'den memnunsanız herhalde C310 tatmin edicidir diye düşünmek hata olur mu acaba? (Kusura bakmayın konu konuyu açtı biraz yoruyorum sizi de)

Aslında ben de bu modeli almayı düşünüyordum ama elimde extra bass serisinden bir kafa üstü kulaklık var o yüzden tizler açısından dengeli olsun diye WI-C serisine bakayım dedim ondan da emin olamadım özelliklerine erişim sağlamayınca. XB'den memnunsanız herhalde C310 tatmin edicidir diye düşünmek hata olur mu acaba? (Kusura bakmayın konu konuyu açtı biraz yoruyorum sizi de)
C310 da gayet başarılı. Birazda dinlediğin müzik tarzına göre de değişiyor. Hip-hop, elektronik müzik değilde daha bir akustik müzik dinliyorsan C310 da gayet iyi. Ben çok güzel bir EQ ayarı yaptım XB400 le mutluyum. Bu arada C310 driverı 9.2mm, XB 400 12mm. Bu sebepten basslar daha detaylı geliyor. Mid ve tizlerde gayet dengeli.

Yeni konular

Geri
Yukarı