Sennheiser HD 350BT alınır mı?

345291

Hectopat
Burada anlattığım gibi. Peki sizce konfor olarak hangisini tercih etmeliyim? Bir de böyle aşağı sarkan twsleri sevmiyorum ben. Çünkü kulaklıkla hiç görüşme yapmayacağım. Ayrıca kulaküstü boyuna rahat oturur değil mi? Peki sizce Sony WH-CH710N ve Sony WH-CH700N modelleri nasıldır? Fiyatları pahalanmış düşmesini bekleyeceğim ya da buradaki Sony mağazasına gelmesini. Gürültü engelleme biraz da olsa istiyorum bu fiyat bandında mecbur olarak :/. Bir de bu Sony'lerin çakması var mı? Ona göre yurtdışından alabilirim de.
Eğer alternatif yoksa HD 350 BT alıyorum.

Hocam Sennheiser bu kategoride en üst markalardan bir tanesi. Hem kaliteli dayanıklı hem de üstün performans veriyor. Yarı yolda kesinlikle bırakmaz.

Hocam Sennheiser bu kategoride en üst markalardan bir tanesi. Hem kaliteli dayanıklı hem de üstün performans veriyor. Yarı yolda kesinlikle bırakmaz.
ANC olsa keşke hani bundan biraz daha pahalı olup ANC özelliği olan ise garip bir şekilde bundan kötü. Peki sizce Sony nasıldır? Birde bu kulaklık dış Dünya ile olan bağlantımı bir %50- %70 keser mi?

ANC olsa keşke hani bundan biraz daha pahalı olup ANC özelliği olan ise garip bir şekilde bundan kötü. Peki sizce Sony nasıldır? Birde bu kulaklık dış Dünya ile olan bağlantımı bir %50- %70 keser mi?

Keser hocam. Sony'nin hiç attığınız fiyat bandında ürünlerini kullanmadım ancak kullandığım modelleri beni hayal kırıklığına uğratmadı.

Kesinlikle hiç düşünmeden alabilirsin. Sennheiser, çok kaliteli bir markadır ve ürünlerinin arkasında da sonuna kadar dururlar. Elimden şimdiye kadar Sony, AKG, Shure, Bose, Audio Technica, Jabra ve bunun gibi birçok kailteli markaların kulaklıkları geçti. Fakat içlerinde benim görüşüm F/P olan marka Sennheiser'dir. Ayrıca bu fiyat bandında bulacağını pek tahmin etmiyorum ama bulacağın ANC kulaklıklardan pek bir şey bekleme. ANC performansı seni üzebilir. Gerçek bir ANC deneyimi için en az 2000 TL gözden çıkarılmalı.

Kesinlikle hiç düşünmeden alabilirsin. Sennheiser, çok kaliteli bir markadır ve ürünlerinin arkasında da sonuna kadar dururlar. Elimden şimdiye kadar Sony, AKG, Shure, Bose, Audio Technica, Jabra ve bunun gibi birçok kailteli markaların kulaklıkları geçti. Fakat içlerinde benim görüşüm F/P olan marka Sennheiser'dir. Ayrıca bu fiyat bandında bulacağını pek tahmin etmiyorum ama bulacağın ANC kulaklıklardan pek bir şey bekleme. ANC performansı seni üzebilir. Gerçek bir ANC deneyimi için en az 2000 TL gözden çıkarılmalı.
Ya yok mesela otobüste klima sesini engellesin falan. Trafik uğultusunu da hafif kısarsa iyi olur. Neyse o zaman HD 350 BT tercih ediyorum. Daha yüksek performans için TWS mi alınmalı yoksa kulak üstü mü? Birde Sennheiser dışarıya ses verir mi? Başka ülkeden getirmeliyim yoksa 650 TL verip almalıyım ? Birde taşınabilirliği kolaydır değil mi? Bilgisayar da herhangi bir problem yaşarmıyım? Spotify'dan dinliyorum ve önceden açtığım (linkini bıraktığım) konudaki özellikleri karşılar mı? Yemeden içmeden biriktirdim. Çok zorla biriktirdim ve artık bu kadar performans verse çok güzel olur. Daha fazla biriktirebileceğimi sanmıyorum :(.

Ya yok mesela otobüste klima sesini engellesin falan. Trafik uğultusunu da hafif kısarsa iyi olur. Neyse o zaman HD 350 BT tercih ediyorum. Daha yüksek performans için TWS mi alınmalı yoksa kulak üstü mü? Birde Sennheiser dışarıya ses verir mi? Başka ülkeden getirmeliyim yoksa 650 TL verip almalıyım ? Birde taşınabilirliği kolaydır değil mi?

Klima ya da trafik uğultusunu engellemesi için ANC'ye ihtiyacın yok. Onu tek başına müzik bile yapar. ANC'nin amacı kalabalık bir ortamda ya da çok sesli bir ortamda sesi zıt dalga göndererek nötrlemektir. Gerçek ANC kulaklıklarda sessiz bir ortamda müzik çalmasa bile yanındaki arkadaşının konuşmasını duyamazsın. Bizzat test ettim. Onun için bu bütçede ANC biraz hikaye. Sen Sennheiser'dan şaşma. Bu arada kaliteli kafaüstü kulaklıklar genellikle TWS'lerden daha performanslı olur. Ama iPhone kullanıyorsan ben senin yerinde olsam AirPods alırdım. Performansları yakın olur. Bu arada her kulaklık dışarı ses verir ama bu bütçedeki kulaklıklar dışarıya rahatsızlık verecek düzeyde ses vermez için rahat olsun. Bu kulaklık katlanıyor mu bilmiyorum ama katlanmıyorsa sana problem çıkartır.

Klima ya da trafik uğultusunu engellemesi için ANC'ye ihtiyacın yok. Onu tek başına müzik bile yapar. ANC'nin amacı kalabalık bir ortamda ya da çok sesli bir ortamda sesi zıt dalga göndererek nötrlemektir. Gerçek ANC kulaklıklarda sessiz bir ortamda müzik çalmasa bile yanındaki arkadaşının konuşmasını duyamazsın. Bizzat test ettim. Onun için bu bütçede ANC biraz hikaye. Sen Sennheiser'dan şaşma. Bu arada kaliteli kafaüstü kulaklıklar genellikle TWS'lerden daha performanslı olur. Ama iPhone kullanıyorsan ben senin yerinde olsam AirPods alırdım. Performansları yakın olur. Bu arada her kulaklık dışarı ses verir ama bu bütçedeki kulaklıklar dışarıya rahatsızlık verecek düzeyde ses vermez için rahat olsun. Bu kulaklık katlanıyor mu bilmiyorum ama katlanmıyorsa sana problem çıkartır.
Yok Huawei P20 kullanıyorum. Bu arada katlanıyor. Baktım biraz inceledim. Sizce 3 ay daha para biriktirip idarelik olarak Haylou GT1 Plus alsam sonra tüm para mı yatırıp alsam mı? Biriktirdiğim para ile altın aldım. Ona göre artar sanırım. Yurt dışından getirir isem daha ucuza daha yüksek performans alır mıyım? Yani 400-500 TL daha ucuz olur mu? Birde Sennheiser'ın çakması yok değil mi? Yurt dışından gene aynı fiyat civarı mı gelir yoksa baya ucuza mı gelir? Birde JBL T500BT dışarı konser veriyor. Onun gibi olmaz değil mi? Bu arada yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. Şuan 11.sınıfım üniversiteye kadar idare eder mi?
Birde siz hangi kulaklığı kullanıyorsunuz? Merak ettim doğrusu. Mağazaya gidip deneme olmaz çünkü AVM'nin içinde herhalde intihar falan olur girmem. (Yaşadığım şehirde hepsinin 1 mağazası var ve hepsi AVM'de.)

Yok Huawei P20 kullanıyorum. Bu arada katlanıyor. Baktım biraz inceledim. Sizce 3 ay daha para biriktirip idarelik olarak Haylou GT1 Plus alsam sonra tüm para mı yatırıp alsam mı? Biriktirdiğim para ile altın aldım. Ona göre artar sanırım. Yurt dışından getirir isem daha ucuza daha yüksek performans alır mıyım? Yani 400-500 TL daha ucuz olur mu? Birde Sennheiser'ın çakması yok değil mi? Yurt dışından gene aynı fiyat civarı mı gelir yoksa baya ucuza mı gelir? Birde JBL T500BT dışarı konser veriyor. Onun gibi olmaz değil mi? Bu arada yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. Şuan 11.sınıfım üniversiteye kadar idare eder mi?

Birde siz hangi kulaklığı kullanıyorsunuz? Merak ettim doğrusu. Mağazaya gidip deneme olmaz çünkü AVM'nin içinde herhalde intihar falan olur girmem. (Yaşadığım şehirde hepsinin 1 mağazası var ve hepsi AVM'de.)
Bence bu kulaklığı al geç. İdarelik kulaklık alıp paranı çarçur etme. Ayrıca yurt dışından aldığın vakit 400-500 TL daha ucuz olmayacak. Sennheiser kulaklıkların her şeyde olduğu gibi çakması olabilir. Güvenilir yerden almak lazım. Zaten üstünde bircom ibaresi oluyor genellikle. Bu döviz kurlarında yurt dışından getirtmek pek mantıklı değil. Ayrıca bu kulaklık JBL T500BT ile kıyas yapılacak bir kulaklık değil. JBL, bu kulaklığın getir götürünü yapar. MediaMarkt'larda kulaklığı deneme şansın olur. Genellikle stand şeklinde kulaklıkları sergiliyorlar. Bence almadan önce şansın varsa git dene. Sonra aklındaki gibi bir şey çıkmazsa pişman olursun. Çünkü insan bazen çok büyük hayallere kapılabiliyor. Bu arada şuan aktif olarak Sennheiser CX 3.00 kullanıyorum. Bilgisayarda ise Logitech G633 Artemis Specturum 7+1. Ayrıca Senmheiser'dan önce Bose QC20 kullanıyordum. Ama maalesef hakkın rahmetine kavuştu. Bir daha da fiyatından dolayı almak nasip olmadı. Zamanında yurt dışından almıştım. Ciddi manada ANC vardı. Bi araştırmanı tavsiye ederim. Dehşet kulaklıktı.

Geri
Yukarı