Sennheiser momentum TWS3 sorunları

onur38312

Hectopat
Daha fazla  
Mart ayında aldığım Sennheiser momentum TWS3 kulaklığımın 2.kez garantiye veriş günüm bugün. Bu yazdığım şeyler umarım TWS3 alacak kişiler tarafından görülür ve kararlarının ne kadar yanlış olduğunu anlarlar. O zaman başlayalım. İlk aylarda çok güzel bir performans veren bu kulaklık 3. 4. ayında sapıtmaya başladı. Şarj etmiyor, pil ömrü günden güne kısalıyor bağlantı hataları yaşıyordum. Garantiye götürdüğümde 26 gün süren bekleyişimden sonra değişim veya iade talebi gelmişti. Ben değişimi seçip yeni TWS3 kulaklığımla mutlu olacaktım. (olamadım.)

Yine ilk aylarda Ultra düzey bir nc ve ses performansı veren bu güzel ürün yine 3. 4.ayında sorunlar çıkarmaya başladı. Sağ kulaklıktan neredeyse ses gelmiyor, aramalarda bip bip sesi çıkartıyordu. Ayrıca mikrofonu berbat derecede kötüydü kimi arasam mikrofon kalitesizliğinden hep kulaklığımı çıkartmak zorunda kalıyordum. Sonuç olarak 21 gün süren garantiye gönderme işleminden sonra ya iade edip yeni bang&olufsen ex alacağım ya da sorunlarına rağmen TWS3 kulaklığına devam edeceğim ki bu riskli bir seçenek çünkü 3 tane değiştirme hakkınız var. Ex deneyimleyen arkadaşlarımın yorumlarını merak ediyor bu TWS3 ürünüyle kumar oynamamanız için size tavsiyede bulunuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence yine de alınmalı çünkü sesi çok kaliteli ve benzer ses karakterinde kulaklık pek yok.

Bende de oluyor habire sıfırıyla değiştir değiştir olmaz artık bunun çözümü basit.
Kulakların fazla nem ve wax üretiyorsa cilidnden deli gibi ölü deri fışkırıyorsa zaten bütün kulaklıklarda problem yaşama ihtimalin var. Mesela airpod proda da bir süre sonra anc mikrofonlarının ızgaraları wax ve ölü deriyle doluyor temizlenmiyor da ve ANC gücü azalıyor bunu herkes zorunlu olarak yaşıyor.

Kendine yapacakların:
Duşta neutroguina deep clean gibi bişeyle yüzünü ve kulaklarını sürekli temizle. Sonra her sabah ıslak mendille de mutlaka içini temizle. Kiloluysan kilo ver incecik ol mideni küçült az ye. Kilolu adam sürekli terler daha çok ölü deri oluşur daha çok atık metabolit oluşur bu genetik yatkınlıkla da oluyor tabi incecik bir insanda da bunlar olabilir. Ama kilolu kişilerde daha fazla olur. Sadece dışkıyla değil kilolu adam deriden de fazla fazla atık mineral ve su atar terlemese bile. Kulaklıkların kullandıktan sonra cillop gibi olmalı. Sarı sarı olmamalı.
Bu problem tek tarafta da olabilir mesela benim sağ kulağım hayvan gibi wax üretir sol taraf kupkurudur. Bende sağ taraf 3 haftada bip sesi verdi.

Kulaklığa yapacakların :
Çözümü öncelikle düşük sıcaklıkta azcık ter terdeki sodyum ve ciltten gelen yağla oluşan solüsyonun erittiği sennheiserin boktan ızgara yapıştırıcısını temizleyeceksin ızgarayı da sökeceksin. ANC mikrofonunu tertemiz yaptığında bip sesi problemi çözülür. Sonra başka tip ızgara bulabilirsin.

IEM NOZZLE MESH yazınca internette de satılıyor. uygun boyutta bulup başka dandik kulaklıklardan da sökebilirsin. Kendin de keserek falan kurumuş ıslak mendilden veya otellerde verilen kağıt terliklerin üst kısımları gibi değişik malzemelerden üretebilirsin. Bunu üretip ANC mikrofonunun olmadığı kısma hilal şeklinde aşırı derecede az miktarda t-7000 tarzı bir yapıştırıcı sürerek yapıştıracaksın. Bu yapıştırıcı vücut sıcaklıklarında erimez telefoncuların arka kapak yaıştırmak için kullandığı bişey. Tıkandıkça 5-6 ayda bir söküp yenilersin.

Ben bu şekilde modifiye ettim 8-9 aydır bi sıkıntı yok. Kulaklık upgrade oldu orjinalinden daha iyi :D

Aynen insanlar benim gibi uğraşmaz. Şimdi hep momentum 4 ile değiştirecekler veya momentum tws 4 silikonları verip momentum 3 ile de kullandırtabilirler. Silikonda çözmüş gibi görünüyorlar bu problemi ama çözmemiş de olabilirler. Ama Sennheiser garanti konusunda Türkiyedeki açık ara en iyi firma. Apple bile sokak esnafı gibi kalır yanında.

Yeni konular

Geri
Yukarı