Sennheiser TWS momentum 2'in ear kulaklık kalitesiz ses geliyor

Cavid997

Hectopat
Merhaba. Xiaomi Mi 9 ile Sennheiser TWS momentum 2'in ear kulaklık var. Sesi 100/100 tam performans olduğunda çok tatmin edici. Ama şöyle bir sorunum varki, kulaklarim ve kulak kanalı normalden birazcık büyük. O nedenle l ölçülü kulakucu kullanıyorum. Her neyse kulaklığı yeni taktiğımda ses çok tizimsi ve ucuz geliyor 5-10 dakika durup (herhalde kulağımı tam kavradiğında ) ses kendi performansına dönüyor ama kulakliği çikart tak yapıyoruz mecburen ve yine 5-6 dakika beklemem gerekiyor. Bu sorun çok canımı sıkıyor...comply kulak süngerleri varmiş (bayada pahalı bir sünger için) acaba sorunumu halledebilirler mi? Bu sorun yazılımsal da olabilir bilmiyorum yani. Yalandan 14 dolar bayılmak istemiyorum açıkçası. Bilgi ve tecrübelere açığım bu konuda...

Hocam öncelikle aynı model telefona sahibim sizinle. Telefonunuzda ki mutlak ses ayarınız kapalı mı o çok önemli ses şiddeti ve kalitesi için. Telefonumuz da Aac portu mevcut Bluetooth üzerinde onu da etkinleştirmenizi öneririm. Eğer odyofil'lik gibi durumunuz mevcutsa Bluetooth kulaklıklar daha istediğiniz kaliteye gelmedi maalesef. Sahip olduğunuz kulaklığın Xl kulak uçları varsa onları da denemenizi tavsiye ederim.

Hocam öncelikle aynı model telefona sahibim sizinle. Telefonunuzda ki mutlak ses ayarınız kapalı mı o çok önemli ses şiddeti ve kalitesi için. Telefonumuz da aac portu mevcut Bluetooth üzerinde onu da etkinleştirmenizi öneririm. Eğer Odyofil'lik gibi durumunuz mevcutsa Bluetooth kulaklıklar daha istediğiniz kaliteye gelmedi maalesef. Sahip olduğunuz kulaklığın XL kulak uçları varsa onları da denemenizi tavsiye ederim.

Merhaba tekrar. Odyofil miyim bilmiyorum ama sese takıntılıyım. Hem milere yeni guncelleme ile dahili ekolayzer de geldi BT kulaklıklar için. Ve gercekten doğru ayarla ciddi artiyor kalite. Ayrica benim kulaklık aptx destekliyor değerli kardeşim. Mutlak ses evet doğru söyluyorsun. Mesela AirPods 2 de onunla oynamak çok önemliydi bazen sesi kısılıyordu kulakliğin ama bunda onun açik kalması gerekiyor ki kulakliğin kendi ses kontrolu telefonunki ile karişmaşin. Telefondan direk ayarlanabilsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı