Şenol Güneş'ten Bahçeli'ye cevap geldi!

Bahçeli’nin bu ülkeye bir katkısını ben hatırlamıyorum. 99’da deprem ve ekonomik krizde Bahçeli vardı, şu andaki ekonomik buhran ve depremde yine Bahçeli var. Öldükten sonra bu kişiyle ilgili hatırlayacağım tek şey budur.

Hükümet istifa, yönetim istifa!
Beşiktaş yönetimi iyi takım kuramadığı gibi tribünlerin güvenliğinde de başarılı olamamış. Dün kale arkasına polisler doluşmuş. Olur olmadık zamanlarda sık sık yüksek sesli şarkılar açılıyor. Hayırdır, taraftardan kim korkuyor?
"Hükümet istifa" sloganları, bu yalakalık girişimleri ile size döner "yönetim istifa" sloganlarına dönüşür.
Çektirip gidin halkın takımından. Yalakalağınızı başka yerde yapın.

Şayet kutsal olan haysiyetli bir yaşamsa Silivri Maraş’tan, Adıyaman’dan, Antakya’dan daha soğuk değil.

Birileri bizim söylemeye korktuklarımızı söyledikleri için içeridelerse, biz ne kadar dışarıda sayılırız ki? Korkuyu delip geçen güç acı olsun istemezdik elbette, ancak bu korkuyu artık üzerimizden atmak zorundayız. Enkaz başında ailesinin cenazesini bekleyen bir depremzede cümleye “Beni de içeri atarsanız atın…” diye başlamamalı. Milyonlar “duygularını hapse girmeden ifade edemiyor” olmamalı. Cesareti büyük harflerle birkaç milyon lira bağışta bulunan timsah gözyaşlı sermayedarlardan değil, sendikasına güvenip iş bırakarak afet bölgesinde can kurtaran madencilerden öğrenmeliyiz.

Onurlu bir yaşamı düşlemek, bunu savunmak, bunun için mücadele etmek korku duyulacak bir şey değil. Toplumsal hafızamıza kazınmış bu düşünceyi söküp atalım artık. Tek bir yurttaşın dahi böyle hissetmesine izin vermeyelim. Anayasal hakkımız olduğunu adımız gibi bildiğimiz cümleleri kurarken bin kere düşünmeyelim. Yıllardır tanıdığımız o sorumluların isimlerini fısıldamayalım, bağıralım.

Korkmayalım artık, korkmak için fazla kalabalığız.

Yeni konular

Geri
Yukarı