Senua's Saga: Hellblade II Metacritic'de puan aldı

Oyun 8/10 almış. Gayet ortalama puan.

Psboy detected. Hayır o çok övülen sözde yüksek puan alan exclusivelerin hepsi çöp değil mi? Death Stranding harici bir tane oyun yok iyi puan almayı hak eden. Hepsi klişe generic sinematik Hollywood crap.

Xbox femboy detected. Son çıkan Hellblade 2'de doğru düzgün boss savaşı bile yok :D tuşa basıyorsun savunma yapıyorsun sonra vuruyorsun. Sony oyunlarının yanına bile yaklaşamaz rezalet duruyor. Sony'nin 2015 yılında yaptığı saçmalığı yapmışlar. The Order 1886 gibi yürüme sim bu da. Meta puanını hak etmiyor.

Xbox femboy detected. Son çıkan Hellblade 2'de doğru düzgün boss savaşı bile yok :D tuşa basıyorsun savunma yapıyorsun sonra vuruyorsun. Sony oyunlarının yanına bile yaklaşamaz rezalet duruyor. Sony'nin 2015 yılında yaptığı saçmalığı yapmışlar. The Order 1886 gibi yürüme sim bu da. Meta puanını hak etmiyor.

Hem PS hem Xbox sahibiyim. Herhangi birisinin fanı olmama gerek yok. Henüz oyunu oynamadım onun için kendi fikirlerimi yazamam. Başkalarının ağzıyla da konuşamam.

Ha Sony oyunlarına gelirsek tamamı sinematik olmaya zorlayan gameplay namına bir şey sunmayan ya da sunuyorsa çok kısıtlı tekrar görevleri sunan klişe hollywood çöplükleri.

Microsoft exclusivleri en azından gerçekten oyun. İnteraktif sinema değil ve keyif veriyor. Mesela Sunset Overdrive, Flight Sim, Sea of Thieves, Quantum Break vs. hepsi bambaşka işler ve hepsi güzel.

Tabi eğer psboy iseniz bunları hazmetmek sizin için biraz zor olacaktır.

Hem PS hem Xbox sahibiyim. Herhangi birisinin fanı olmama gerek yok. Henüz oyunu oynamadım onun için kendi fikirlerimi yazamam. Başkalarının ağzıyla da konuşamam.

Ha Sony oyunlarına gelirsek tamamı sinematik olmaya zorlayan gameplay namına bir şey sunmayan ya da sunuyorsa çok kısıtlı tekrar görevleri sunan klişe Hollywood çöplükleri.

Microsoft exclusivleri en azından gerçekten oyun. İnteraktif sinema değil ve keyif veriyor. Mesela sunset OverDrive, Flight SIM, Sea of Thieves, Quantum Break vs. hepsi bambaşka işler ve hepsi güzel.

Tabii eğer psboy iseniz bunları hazmetmek sizin için biraz zor olacaktır.

PS'nin farklı şeyler denemiyor olması oyunlarını ne zamandan beri çöp yapıyor abim? Hem bu forumda hem de genel olarak PS oyunlarına bayılan tonla insan var hepsi zevksiz bir zevkli sensin öyle mi? Güldürme beni. Xbox farklı şeyler deniyor evet, fakat yaptığı işlerin hiçbiri PS oyunları kadar kaliteli olmuyor bu açık ve net bir şekilde ortada oyunlara o kadar bütçede ayırmıyorlar zaten. Ki PS'nin de farklı işleri var oyunlara GP açısından da önem veriyorlar gayet. Söylediğin tüm savunmalar Xbox fanlarına ait ve hepsi de kolayca çürütülebilir şeyler :D Aynen çok fazla sinematik var çok klişe hikayeler + gameplay de yok çöp ya bunların hepsi. Biz farklılık istiyoruz biz farklı şeyler oynuyoruz anlarsın ya.

Xbox femboy detected.

Sizin bu agresif tarzınıza uygun bir yorum yapayım hemen. O değerli eleştirinize özel bir yorum.

PS femboy detected. Çöpün bayrak taşıyan oyunu Ghost of Thushima'yı da oynamışsınızdır PS fanboyu olduğunuz için. Yazık olmuş Thushima'ya. 8/10 almış. Gayet ortalama puan.

1716394735523.png

PS2 animasyonlarıyla böyle devam. Bu arada God of War çöpünde de aynı yaratıkları kesmeye devam edin. Aynı canavarı farklı renklerde kopyalayıp kopyalayıp boss diye önünüze sunuyorlar. Hepsi tek bir cins yaratığın farklı renkteki halleri. (Gerçekten bu arada, oynarken niye böyle yaptılar diyordum)

1716394934472.png
1716395926362.png

Sony'nin size sürekli sunduğu A'dan B'ye gitmeli çöpün zirvesi olan oyunlara devam.

Sizin bu agresif tarzınıza uygun bir yorum yapayım hemen. O değerli eleştirinize özel bir yorum.

PS femboy detected. Çöpün bayrak taşıyan oyunu ghost of Thushima'yı da oynamışsınızdır PS fanboyu olduğunuz için. Yazık olmuş Thushima'ya. 8/10 almış. Gayet ortalama puan.

Eki Görüntüle 2201977

PS2 animasyonlarıyla böyle devam. Bu arada God of War çöpünde de aynı yaratıkları kesmeye devam edin. Aynı canavarı farklı renklerde kopyalayıp kopyalayıp boss diye önünüze sunuyorlar. Hepsi tek bir cins yaratığın farklı renkteki halleri. (gerçekten bu arada, oynarken niye böyle yaptılar diyordum)

Eki Görüntüle 2201980 Eki Görüntüle 2201991

Sony'nin size sürekli sunduğu A'dan B'ye gitmeli çöpün zirvesi olan oyunlara devam.

Aha bir Xbox femboy daha. İşiniz gücünüz boş muhabbet yapmak Ghost of Tsushima sevdiğim bir oyun değil zaten yan görev sunumları berbat oyunun. GoW ise mükemmel bir oyun zaten benim Hellblade 2'de boss savaşı yok cümleme karşı bunu gösterdiysen Hellblade 2'de cidden boss savaşı yok GoW'da en azından 3-5 tane elle tutulur boss savaşı var Hellblade 2'de ne var bana göstersene hadi bekliyorum :D A'dan B'ye gitmeli oyunlar oynarım daha iyi Xbox'un çöplüğünde adam gibi oyun arayacağıma.

PS'nin farklı şeyler denemiyor olması oyunlarını ne zamandan beri çöp yapıyor abim? Hem bu forumda hem de genel olarak PS oyunlarına bayılan tonla insan var hepsi zevksiz bir zevkli sensin öyle mi? Güldürme beni. Xbox farklı şeyler deniyor evet, fakat yaptığı işlerin hiçbiri PS oyunları kadar kaliteli olmuyor bu açık ve net bir şekilde ortada oyunlara o kadar bütçede ayırmıyorlar zaten. Ki PS'nin de farklı işleri var oyunlara GP açısından da önem veriyorlar gayet. Söylediğin tüm savunmalar Xbox fanlarına ait ve hepsi de kolayca çürütülebilir şeyler :D Aynen çok fazla sinematik var çok klişe hikayeler + gameplay de yok çöp ya bunların hepsi. Biz farklılık istiyoruz biz farklı şeyler oynuyoruz anlarsın ya.
Ortalama oyuncunun kaliteden anlamıyor olması benim problemim değil.

Bir oyunun yüksek bütçeli olması onu otomatik olarak iyi yapmaz. Bias.

PS tarafında Xbotların gömemeyeceği Death Stranding ve TLOU 2 var. Belki Spiderman. Geri kalanlar trash tier. Detaylı açmak gerekir her oyun için neden kötü olduklarını.

Destan yazamayacağım her birisi için.

Gameplay namına bir şey olmayan oyun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gameplay namına bir şey olan oyun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bir oyunun yüksek bütçeli olması onu otomatik olarak iyi yapmaz. Bias.

Ben yapar diye bir şey demedim Sony'nin genel olarak oyunlarına verdiği önemden bahsettim. Ki genel olarak daha kaliteli yapımlar zaten burada ödüllerden puanlardan v.s bahsetmeyeceğim gereksiz deyip geçiştireceksiniz çünkü GOTY alabilen tek bir Xbox oyunu yok :D gameplay namına bir şey olmayan oyunlar diyorsun. Yarısından çoğunu oynamamışsındır kesin. Git biraz Hellblade 2'de yürü iyi gelir.

Aha bir Xbox femboy daha. İşiniz gücünüz boş muhabbet yapmak Ghost of Tsushima sevdiğim bir oyun değil zaten yan görev sunumları berbat oyunun. GoW ise mükemmel bir oyun zaten benim Hellblade 2'de boss savaşı yok cümleme karşı bunu gösterdiysen Hellblade 2'de cidden boss savaşı yok GoW'da en azından 3-5 tane elle tutulur boss savaşı var Hellblade 2'de ne var bana göstersene hadi bekliyorum :D A'dan B'ye gitmeli oyunlar oynarım daha iyi Xbox'un çöplüğünde adam gibi oyun arayacağıma.
Hellblade 2 anlaşılmamış ve anlaşılmamaya devam edecek nadir oyunlardandır. Dear Esther oyununda da A noktansından B noktasına gidiyorsunuz. Oyun içinde etkileşim dahi yok fakat hikayesi, anlatımı ve manzaraları ile insanı büyülüyor. Bu oyunlar oynanış dolayısıyla yargılanmaması gerekiyor. Bana kalırsa oynanış üst düzey fakat sürekli etkileşim içinde olunan oyunları oynayan kişiler sinematikli oyunlara gelemiyor. Bu oyunun herkese hitap etmeyeceği de baştan belliydi. Birçok kişi bu oyunu beğenmiyor çünkü oyunda ağır hikaye, drama istemiyor. Bu oyun sallanarak oynanacak bir oyun değil. Karakter ile bağ kuramazsanız sevemezsiniz. Tıpkı filmlerde olduğu gibi.

Bu arada The Order 1886 da çok iyi oyundu. Tek eksiği hikayesiydi. İnsanlar sevmiyor diye böyle oyunlar yapılmayacak diye bir kaide yok.

Gameplay namına bir şey olmayan oyun.

Gameplay namına bir şey olan oyun.

İşte başından beridir bundan bahsediyorum. İnsanların beklediği oyun yukarıdaki. Hellblade size bunu vermez. Dikkat edin veremez demiyorum, vermez. Arada fark var çünkü. Bu oyun için bu oynayış çok ters düşer.

Hellblade 2 anlaşılmamış ve anlaşılmamaya devam edecek nadir oyunlardandır. Dear esther oyununda da a noktansından b noktasına gidiyorsunuz. Oyun içinde etkileşim dahi yok fakat hikayesi, anlatımı ve manzaraları ile insanı büyülüyor. Bu oyunlar oynanış dolayısıyla yargılanmaması gerekiyor. Bana kalırsa oynanış üst düzey fakat sürekli etkileşim içinde olunan oyunları oynayan kişiler sinematikli oyunlara gelemiyor. Bu oyunun herkese hitap etmeyeceği de baştan belliydi. Birçok kişi bu oyunu beğenmiyor çünkü oyunda ağır hikaye, drama istemiyor. Bu oyun sallanarak oynanacak bir oyun değil. Karakter ile bağ kuramazsanız sevemezsiniz. Tıpkı filmlerde olduğu gibi.

Ben oyunun hikayesine veya yapmak istediği şeye herhangi bir laf söylemedim. Sony oyunlarında gameplay olmadığını iddia ediyorlar ve bunlar iki gün sonra gidip Hellblade 2'de a noktasından b noktasına yürüyecekler. Bu tiplere göre Sony oyunlarına gelince yürüme sim Xbox oyunlarına gelince farklılık :D Asıl fan-boyluk bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı