Senua's Saga: Hellblade II Metacritic'de puan aldı

Bu yapımı oyun değil deneyim olarak ele almak gerekiyor bence aslında, gördüğüm en gerçekçi detaylara sahip oyun bu. Controller ın analoğunu bir şekilde ileriye sabitleyip koltuğunda arkana yaslanıp, aldığın zevki en yükseğe çıkarabilirsin.
Analogu en ileriye sabitlesen bile L1’e basılı tutman gerekiyor, can sıkıcı bir durum.

Exclusive diye çıkardığın 5 yıldır öyle uçacak böyle kaçacak dediğin oyunun zorla şişirilerek 80 puan alması evet çakılmadır. Bu kadar para harcanıp 80 puanı Sony ex oyunuda alsa çakıldı denirdi gayet normal.

Bu arada oyunu sabah oynadım. Bu kadar para ve teknoloji var ilk oyundan 7 sene sonra ondan gram farkı olmayan oyun yapıyorsun. Evet 80 puan alarak çakılmıştır nokta. Üstelik korkudan 80 puan aldı yayıncısı Microsoft olmasa 74-75 zor alırdı.
Yahu bir yorum yapacaksın bari ilk cümlen yanlış olmasın. Exclusive dediğin bir platforma özel olur. Hem PC'ye hem konsola çıkardığın oyuna exclusive denmez. Kendi stüdyolarının çıkardığı oyunların bir kısmını dahi PS'e getirdi adamlar, aynısını yaptı mı Sony? Onu da geçtim 80 alsa çakıldı vs. de demezdiniz, hiçbirinizin Sony'i eleştirmeye çalıştığınızı gören olmadı. Ne çıkarırlarsa afiyetle tüketiyorsunuz.

Birinci oyunun aynısı diyip de sonra Spider-man 2 ve Miles Morales'i öve öve bitiremeyenlerle aynı şekilde konuşmak da komik olsa gerek. Daha Horizon Zero Dawn, Forbidden West, Days Gone gibi Ubisoftvari oyunlarından bahsetmedim bile.

Oyun 8/10 almış. Gayet ortalama puan.

Xbox femboy detected. Son çıkan Hellblade 2'de doğru düzgün boss savaşı bile yok :D tuşa basıyorsun savunma yapıyorsun sonra vuruyorsun. Sony oyunlarının yanına bile yaklaşamaz rezalet duruyor. Sony'nin 2015 yılında yaptığı saçmalığı yapmışlar. The Order 1886 gibi yürüme sim bu da. Meta puanını hak etmiyor.
The Order 1886'da silah falan sıkıyorduk bunda oda yok vur kaç vur kaç başka bir şey yok.

Tamamdır sen a noktasından b noktasına yürüme oyunu oynayabilirsin😃
Benim söylediğim mesajda seni rahatsız eden tam olarak nedir? PS fanboyu olmandan dolayı mı rahatsız oldun? 🤣

En azından ghost of thushima oyun hallblade gibi film değil.
Hellblade serisinde bulunan derin anlatım hiçbir oyunda yok. Karşılaştırmalarınız çok mantıksız.

PSboy detected. Hayır o çok övülen sözde yüksek puan alan exclusivelerin hepsi çöp değil mi? Death Stranding harici bir tane oyun yok iyi puan almayı hak eden. Hepsi klişe generic sinematik Hollywood crap.
Sinematik çöp deyip sıfır oynanış, tamamen sinematik oyunun fanlığını yapıyorsun, ilginç kafalar. Bu arada ne Hellblade 2'ye kötü diyorum ne de PS'im var. Atmosferi bu kadar iyi veren nadir oyunlardan ama hikaye tarafı pek sürükleyici değil, aksiyon tarafı da hiç olmasa iyiymiş dedirtti.

Hellblade oyun değil ki zaten neyin tartışması film bile değil. Sanat filmi isteyip yapamamışlar ortaya ucube bir şey çıkmış. Sony oyunları ile zaten MS oyunları aynı kulvarda bile olamaz. Bir tarafta Ghost of Tsushima gibi bir şahaser öbür tarafta Hellblade 2 manzara izleme simülasyonu.

Hellblade oyun değil ki zaten neyin tartışması film bile değil. Sanat filmi isteyip yapamamışlar ortaya ucube bir şey çıkmış. Sony oyunları ile zaten MS oyunları aynı kulvarda bile olamaz. Bir tarafta Ghost of Tsushima gibi bir şahaser öbür tarafta Hellblade 2 manzara izleme simülasyonu.
Sanat filmi izleyip oyunu yapmışlar fakat sanat filmi izleyip anlayamayan oyuncu kitle bu oyunu da anlayamamış. 🤣 Herkes anlayabilse bu tartışma dönmezdi zaten.

Bence Ghost of Tsushima şaheser gibi de değil bu arada. Dövüş mekaniğinde çeşitlilik böylesi bir açık dünya için çok az. İlk bir saat ağzın açık kalıyor 2-3 saat sonra ise aynı hareketleri yapmaktan gına geliyor. Görevleri de ahım şahım değil. Tekrara çok takılıyor. Tek yapabildiği manzara, atmosfer. Ayrıca Hellblade 2 ile de karşılaştırılması mantıksız. Hellblade apayrı bir kategoride.

Sana hitap etmiyor diye bir oyun çakılmış ya da "manzara izleme simülasyonu" olmuyor. İlla her oyunda oradan oraya kaçıp zıplaman gerekmiyor, herkes de o tarz oyunları sevmiyor.

Visual novel hastaları var, oyunda sol klik yapmaktan başka bir şey yapmıyorsun ama demek ki oyun içinde bir şey var ki oynayanını çekiyor. Sen "oyun değil" diyorsan oyun olmaktan çıkmıyor. Her şey senin istediğin şekilde dizayn edilmek zorunda değil.

Benim söylediğim mesajda seni rahatsız eden tam olarak nedir? PS fanboyu olmandan dolayı mı rahatsız oldun? 🤣

Hellblade serisinde bulunan derin anlatım hiçbir oyunda yok. Karşılaştırmalarınız çok mantıksız.

Hayır fanboy değilim çöp bir oyuna mükemmel deyip güzel oyunlara laf atmanız komik bahsettiğiniz oyunun PS exc olan Horizon serisinden bir farkı yok onunda grafiğe yüklenip ne adamakıllı bir oynanışı ya da zevk veren görevleri var.

Yeni konular

Geri
Yukarı