Senua's Saga: Hellblade II Metacritic'de puan aldı

Adam içimdeki seslere tercüman olmuş gibi. En sonunda objektif şekilde yorum yapan bir kişi gördüm. Yukarıda da bahsettiğim şey buydu aslında. İnsanlar oyunun türüne saldırıyor. Anlamsız olan şey de bu aslında.

İlk defa da hikayeyi anlamadığını söyleyen bir kişi gördüm. Bunu da itiraf etmek bu kadar zor olmasa gerek. Hikayenin zor anlaşılıyor olmasının nedeni de sanat film tarzında simgesel ve üstü kapalı bir anlatım sunmuş olması. Konuşmalar veya oyun içinde dağılmış metin, hikayelerin tamamını okusanız bile yine de üzerinde düşünüp sizin parçaları birleştirmeniz lazım.

İçindeki sesler W tuşuna basılı tutmaya 50 dolar vermek mi?

İçindeki sesler W tuşuna basılı tutmaya 50 dolar vermek mi?
Hocam size bir şey anlatmak duvara konuşmak gibi sanırsam. Siz TÜRÜ sevmiyorsunuz. Oyunu değil. Bunun size hitap etmemesi benim sevmeyeceğim anlamına gelmez. Sizin sevdiğiniz oyun türü nedir bilemem fakat sinematik deneyim ve yürüme simülasyonunun size hitap etmediği çok açık.

Hocam size bir şey anlatmak duvara konuşmak gibi sanırsam. Siz TÜRÜ sevmiyorsunuz. Oyunu değil. Bunun size hitap etmemesi benim sevmeyeceğim anlamına gelmez. Sizin sevdiğiniz oyun türü nedir bilemem fakat sinematik deneyim ve yürüme simülasyonunun size hitap etmediği çok açık.
Death Stranding diye bir oyun da var hani hatırlatıyım aynı türde olmalarına rağmen aralarında çok büyük bir kalite farkı var.

Death Stranding diye bir oyun da var hani hatırlatıyım aynı türde olmalarına rağmen aralarında çok büyük bir kalite farkı var.
Death Stranding'in bütçe ve geliştirici ekibini de kıyaslarsanız daha iyi olur hani. Aynı türde olmasına rağmen ben burada The Long Dark ve Hellblade karşılaştırması yapmıyorum mesela.

Benim şahsi düşüncemi soracak olursanız Hellblade>Death Stranding. Hellblade mitolojik hikaye ile felsefeyi harmanlıyor. Aynı şeyi Death Stranding için söyleyemeyiz. Death Stranding de çok sevdiğim bir oyundur fakat karakter duyguları Senua'nınki kadar hiç bir oyunda bu kadar iyi yansıtılamamıştır (BENCE). Ayrıca Death Stranding özgün bir dünya ve hikaye yaratıyor. Kıyaslama yapılamaz.

Death Stranding'in bütçe ve geliştirici ekibini de kıyaslarsanız daha iyi olur hani. Aynı türde olmasına rağmen ben burada The Long Dark ve Hellblade karşılaştırması yapmıyorum mesela.

Benim şahsi düşüncemi soracak olursanız Hellblade>Death Stranding. Hellblade mitolojik hikaye ile felsefeyi harmanlıyor. Aynı şeyi Death Stranding için söyleyemeyiz. Death Stranding de çok sevdiğim bir oyundur fakat karakter duyguları Senua'nınki kadar hiçbir oyunda bu kadar iyi yansıtılamamıştır (BENCE). Ayrıca Death Stranding özgün bir dünya ve hikaye yaratıyor. Kıyaslama yapılamaz.

Kral özetle "tatava yapma al oyna, bir şey olursa kefili benim" olarak kabul ediyorum. Yaz indiriminde bakacağız artık. 5 dolar da indirime girse yeterli.

Kral özetle "tatava yapma al oyna, bir şey olursa kefili benim" olarak kabul ediyorum. Yaz indiriminde bakacağız artık. 5 dolar da indirime girse yeterli.

Hocam konunun başından beri herkesin oyun tercihi değişir seven sever sevmeyen sevmez diyen birinin cümlesinden nasıl bunu çıkarttınız. :D

Bana kalırsa en mükemmel oyun olsa bile parasına değip değmeyeceğini tartışamam fakat bu oyunun fiyatı çok düşükse kütüphanede olması gerektiğini de savunabilirim. Hellblade 1'in fiyatı bayağı düşük mesela. Yanlış hatırlamıyorsam Xbox Store üzerinde 10 TL falandı.

Şuan 23 dolar sadece bu oyun için değil her oyun için fazla bence. Game Pass gibi ucuza bir hizmet varken satın almak bana mantıklı gelmiyor açıkçası. Tabi ki sahip olmak istiyor olabilirsiniz buna denecek bir şey yok ama Hellblade oyunları çoğunlukla bir kez deneyimlenebilecek oyunlardan oluyor. 2-3 sene sonra hatırlayıp tekrar oynamak isteyebilirsiniz o ayrı fakat Game Pass gibi alternatif bir yol mevcutken satın alınır mı bilemedim.

Bana kalırsa en mükemmel oyun olsa bile parasına değip değmeyeceğini tartışamam fakat bu oyunun fiyatı çok düşükse kütüphanede olması gerektiğini de savunabilirim. Hellblade 1'in fiyatı bayağı düşük mesela. Yanlış hatırlamıyorsam Xbox Store üzerinde 10 TL falandı.

Şu an 23 dolar sadece bu oyun için değil her oyun için fazla bence. Game Pass gibi ucuza bir hizmet varken satın almak bana mantıklı gelmiyor açıkçası. Tabii ki sahip olmak istiyor olabilirsiniz buna denecek bir şey yok ama Hellblade oyunları çoğunlukla bir kez deneyimlenebilecek oyunlardan oluyor. 2-3 sene sonra hatırlayıp tekrar oynamak isteyebilirsiniz o ayrı fakat Game Pass gibi alternatif bir yol mevcutken satın alınır mı? Bilemedim.

Ben aylık abonelik tarafına pek sıcak bakmıyorum hocam, Steam'in sistemi bana daha mantıklı geliyor. Tercih meselesi tabii, Hellblade 1'i TL zamanlarında bende almıştım 15-20 TL civarıydı herhalde. 2.oyunu alırsam önce 1 sonra 2 şeklinde oynarım, bağlantılı hikaye filan varsa kaçırmamak lazım.

Geri
Yukarı