Şeriatı kim gönderdi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@377619, evet hocam. Zaten tam olarak uygulanmadığı için çoğu insan korkuyor, tiksiniyor veya istemiyor. İsteyenlerin çoğu, emin olun ki çok eş için istiyor. Bu benim kendi görüşüm. Normalde şeriata göre ilk eş izin verirse diğerini alabilirsiniz. Fakat adamlara soruyorsunuz, hangi kadın ister ki diyor. Benim dini olarak hakkım değil mi diyor. Dediğim gibi bu muhabbet çok uzar ve içinden çıkamayız. Çok Kur'an kursu gördüm. İnancımdan sapmadım fakat çoğu insandan soğudum. Şeriat isteyen insanların çoğu dini kendileri için silah, para, güç gibi görüyor.

Şimdi herkes kendine göre mi şekillendiriyor? Oyuncak mı bu?

Dostum nasıl uygulandığına bağlı olduğunu düşünüyorum ben.
"Klasik şeriat uygulamalarından bir kısmı insan haklarına karşı ciddi ihlaller içermektedir.[3][4] Bunlar, insanların sapkın, mülhid, zındık, mürted veya en hafif deyimle fasık gibi etiketlerle suçlu ilan edilmeleri ve bunlara verilen öldürme[5]"
İslam'ı gönderen Allah kendine inanmayanları cezalandıracağını söyledi, fakat bunu kullarının yapmasını söylemedi.
“De ki: Hak/gerçek Rabbinizdendir. O nedenle dileyen iman etsin, dileyen bilerek inkâr etsin” (Kehf 18/29)"
Ya bir kere 4 kadınla evlenmek etik bir davranış değil, şeriat isteyenler genelde kendi çıkarları için isterler, toplum için falan bahane.
Kim ne derse desin şeriat bu yüzyılda uygulanabilir bir rejim değil. Hele hele Türkiyede hiç değil. Arabistanda bile az uygulanıyor zaten.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı