Series S görüntü kalitesi kötü

Yavuzthegreat

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Aydın
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba.

Yaklaşık 1-2 hafta önce Xbox Series S satın aldım. Heyecanla oyunları yükleyip tek tek denemeye, oynamaya başladım fakat bir sorun dikkatimi çekti ve oyun zevkini çok etkiliyor. Series S performans olarak güçlü bir konsol değil biliyorum fakat şikayetim zaten grafikler üzerine değil. Çalıştığım iş yerinin lojmanında kalıyorum evin içinde kuruma ait bir televizyon var ona bağlayıp oynuyorum, markası belirsiz yaklaşık 35-40 inç sözde FHD bir televizyon fakat sanki 720P'de oynuyormuş gibiyim. Ana menüdeki yazılar bile 720P'den upscale yapılmış gibi. Çıkış HDMI üzerinden ve Xbox görüntü ayarlarından HDMI ve 1080p olarak seçili. Emin olamadığım şu, ortada bir sorun var mı? Series S'in genel olarak performansı mı böyle yoksa TV çok kötü olduğu için mi böyle bir problem yaşıyorum? Ona göre yeni bir monitör bakacağım.

Oynadığınız oyunları söylerseniz daha sağlıklı bir bilgi verebiliriz.
Ori 2k 120 fps cam gibi çalışırken, RDR2 (xbox one s versiyonu olduğu için) 900p'de kısmen daha düşük ayarlarda çalışıyor.

Cihaz hala birçok oyuncu için yeterli performansı veriyor ama monitör de gerçekten bir o kadar önemli.

Oynadığınız oyunları söylerseniz daha sağlıklı bir bilgi verebiliriz.
Ori 2k 120 fps cam gibi çalışırken, RDR2 (xbox one s versiyonu olduğu için) 900p'de kısmen daha düşük ayarlarda çalışıyor.

Cihaz hala birçok oyuncu için yeterli performansı veriyor ama monitör de gerçekten bir o kadar önemli.
Forza Horizon 4 , Asassins Creed Origins , Fifa 23 , Ori , Battlefield 1 tüm bu oyunlarda görüntü kalitesi çok kötü hatta arada ghosting bile oluyor.
Ayarlardan 1080P'ye ayarlayabilirsin ama cok fark etmez. Series S 1080p bazı oyunlarda da 2K vermesi için olan bir konsol. F/P cihazı.
Series S için ideal olan 2k mı yoksa FHD midir?

Soru değişik olmuş biraz. O televizyon da nasıl bir görüntü kalitesi bekliyorsunuz? Yeni bir monitör almanız iyi olur.
Yurtdışında yaşıyorum TV'nin markası daha önce Türkiye'de duyduğum bir marka değil. ok. adında bir marka, ince çerçeveli FHD olduğunu iddia eden sıradan bir televizyon. Dediğim gibi sorunun bundan kaynaklı olup olmadığını anlayamadım.

Ori ve Fifa bile kötü görünüyorsa TV kaynaklı olduğu kesin gibi hocam. Ghosting ise panelden kaynaklıdır ki bu da bizi ilk cümleye geri götürüyor. Farklı bir monitör veya daha iyi bir TV ile denediğinizde büyük ihtimalle sorun çözülecektir.

Merhaba.

Yaklaşık 1-2 hafta önce Xbox Series S satın aldım. Heyecanla oyunları yükleyip tek tek denemeye, oynamaya başladım fakat bir sorun dikkatimi çekti ve oyun zevkini çok etkiliyor. Series S performans olarak güçlü bir konsol değil biliyorum fakat şikayetim zaten grafikler üzerine değil. Çalıştığım iş yerinin lojmanında kalıyorum evin içinde kuruma ait bir televizyon var ona bağlayıp oynuyorum, markası belirsiz yaklaşık 35-40 inç sözde FHD bir televizyon fakat sanki 720P'de oynuyormuş gibiyim. Ana menüdeki yazılar bile 720P'den upscale yapılmış gibi. Çıkış HDMI üzerinden ve Xbox görüntü ayarlarından HDMI ve 1080p olarak seçili. Emin olamadığım şu, ortada bir sorun var mı? Series S'in genel olarak performansı mı böyle yoksa TV çok kötü olduğu için mi böyle bir problem yaşıyorum? Ona göre yeni bir monitör bakacağım.

Dostum bence televizyonun görüntü ayarlarını kurcala bende TV'ye PC bağladığımda ilk aşırı kötü keskinlik ve renk tonu vardı ayarlarını kurcaladım PC modu falan vardı etkinleştirdim çok iyi oldu.

Ori ve FIFA bile kötü görünüyorsa TV kaynaklı olduğu kesin gibi hocam. Ghosting ise panelden kaynaklıdır ki bu da bizi ilk cümleye geri götürüyor. Farklı bir monitör veya daha iyi bir TV ile denediğinizde büyük ihtimalle sorun çözülecektir.

O halde bir monitör için ayrı bir başlık açayım teşekkür ederim yardımınız için.

2K sonradan geldi Series S'e. 1080p ideal. FHD ne bilmiyorum. İnç de fark eder sanırım görüntünün kalitesine.

FHD 1080p oluyor hocam, o zaman 24 inç FHD bir monitör bakacağım, teşekkür ederim.

Dostum bence televizyonun görüntü ayarlarını kurcala bende TV'ye PC bağladığımda ilk aşırı kötü keskinlik ve renk tonu vardı ayarlarını kurcaladım PC modu falan vardı etkinleştirdim çok iyi oldu.

Evet haklısınız bazı ayarları kurcaladıktan sonra daha iyi ama sanırım televizyonun piksel yoğunluğunun düşüklüğünden olacak 720P'den upscale gibi görüntü hala. Teşekkür ererim yardımınız için.

Geri
Yukarı