Series s vs PS5

Kleith

Hectopat
Fotoğrafta da gördüğünüz üzere PS5 GPU bakımından üstün ve 6 GB RAM fazlası var. Aradaki fark ise 100 dolar. Konu konsollar olunca 100 birimlik bir fark ülkemize 1200TL olarak geliyor. Bu farkı ödemeye değer mi? FPS farkı çok mu fazla olur. Açıkçası Xbox alırken en büyük pişmanlığım GoW oynayamamak olacak. Üstüne bir de performans yüzünden pişman olur muyum? Son bir soru olarak, Ps'in sonradan 300 dolar civarına ucuz bir konsol çıkartma ihtimali var mı?

1600378571208.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Fotoğrafta da gördüğünüz üzere PS5 GPU bakımından üstün ve 6 GB RAM fazlası var. Aradaki fark ise 100 dolar. Konu konsollar olunca 100 birimlik bir fark ülkemize 1200TL olarak geliyor. Bu farkı ödemeye değer mi? FPS farkı çok mu fazla olur. Açıkçası Xbox alırken en büyük pişmanlığım GoW oynayamamak olacak. Üstüne bir de performans yüzünden pişman olur muyum? Son bir soru olarak, Ps'in sonradan 300 dolar civarına ucuz bir konsol çıkartma ihtimali var mı?

Eki Görüntüle 671899
Konuyla alakasız ama ps5 bize dolar ile değil euro ile geliyor yani o 400 dolar değil 400 euro oluyor bizde.

Bir Xbox kullanıcısı olarak, PS5'in Series S'ten daha iyi olduğunu düşünüyorum. Zira Series S her ne kadar One X'e yakın olacak olsa da, yeni nesilde grafiksel olarak PS5 ile başa çıkması zor. Evet güçten çok kısılmış değil, fakat Ray Tracing ile birlikte götürmesi? Sanmıyorum açıkçası.

Series X alınmayacak ise PS5 tercih edilmeli.

R5 2600 RX 580'li sistemim var. Ben yanına series s alacağım. 2K oyunlarda çok başarılı olamaz ama Full HD için ideal ki zaten kaçımız 2K veya 4K aktif olarak oyun oynuyor?

PS5'e de Gamepass tarzı bir şey geliyor yeni oyunlar yok fakat GoW, LoU, Uncharted4 gibi oyunlar olacak o yüzden belki alabilirim ama fiyatı çok fazla olacak.
Yanlış bilmiyorsam PS'teki sistem gamepass'teki gibi bir kapsamlı kütüphane değil de birkaç sağlam oyundan oluşan bir liste gibi olacak.

Geri
Yukarı