Series S'e harici M.2 SSD takılır mı?

KenanBulutE

Hectopat
Arkadaşlar normalde herkes 1TB HDD + USB 3.0 kutu alıp depolama arttırıyor. Ben de öyle yapacaktım ama şimdi düşündüm de, elimde 500'lük NVMe M.2 SSD var. Ben bu M.2'yi Series S'e USB 3.0 M.2 takma kutusu alıp takıp kullanabilir miyim? Alacağım ürün de bu, kablo olmaması daha bir hoşuma gitti.

Ben ürüne güvenmedim açıkçası. 10GBPS'a kadar veri aktarım hızı diyor ama USB 3.0 diyor. USB 3.0 formatı max. 5GBps hız sunabiliyor. Xbox ile M2 çalıştırmak mümkün mü bilmiyorum ama bu ürün çakma ve hiç güven vermiyor. USB 2.0 çıkması bile muamma.
1.png

Hocam bu SSD'den oyun oynayacaksınız, sadece Xbox için üretilmiş belirli SSD ler ile oyun oynayabiliyorsunuz.

Hocam ben zaten oyun oynamak için değil, Series S'in hafızasına sığmayan oyunları buna taşımayı, oynayacağım zaman tekrar Series S'in hafızasına taşımayı düşünüyorum. HDD alacaktım ama elimde M.2 var değerlendireyim dedim. Galiba HDD de alacağım hem 1TB'lık hafıza sunar.

Hocam ben zaten oyun oynamak için değil, Series S'in hafızasına sığmayan oyunları buna taşımayı, oynayacağım zaman tekrar Series S'in hafızasına taşımayı düşünüyorum. HDD alacaktım ama elimde M.2 var değerlendireyim dedim. Galiba HDD de alacağım hem 1TB'lık hafıza sunar.

Xbox Series S/X yani yeni nesil Update alınmış oyunları oynamak için ya dahili hafızasına ya da Xbox series için özel üretilen WD Black ve Seagate Storage expansion kullanmak lazım.

Ekstradan ellinde M.2 formatında SSD varsa M.2 to USB adaptörler ile bağlantı yapabilirsin ya da HDD ve SSD alabilirsin USB cıkışlı. (sadece depolama olarak kullanırsın.)

Yeni konular

Geri
Yukarı