Series X vs PlayStation 5

adam konsol üzerinden oyun oynamak istiyor, aynı paraya aynı oyunları oynayabilecek bir bilgisayar da alabilir fakat adamın canı konsol almak istemiş.

Üstelik 20.000 liraya neden PS5 alsın madem X yerine televizyon almak varken? Bu nasıl bir saçmalıktır cidden konsol tavsiyesine gelip televizyon al demek. 🤣
Tamam işte. İlla konsol alacaksa Series X neden mantıklı neden değil onu anlattım. PS5 aldığınızda en azından oynayabileceğiniz yeni ve farklı oyunlarınız oluyor, Series X'te asla ve asla oynayamayacağınız.

ben bile sırf konsol deneyimi yaşamak için gidip X aldım gayet memnunum, bu tamamen zevk meselesi
"Konsol deneyimi" ne demek bir tanımlar mısınız? Series X, PC+TV'nin vermediği ne deneyimi veriyor? PC yenileme derdinden kurtarıyor, ama arkadaş PS oyunlarını oynamak istiyorsa mecbur PC yenileyecek, o dertten de kurtulamadı.

iki konsoldan birini kötülemek istesem açık açık zaten söylerim, iki konsol da alınabilir ama bana göre Series X daha iyi, Game Pass'in geleceği daha parlak.
İki konsoldan birini kötülemek istiyorsunuz demedim. Fikirlerinizi belirtmişsiniz, fikirlerinizin mantıksız olduğunu nedenleriyle birlikte söyledim. Sonra benim bahsettiğim nedenleri tartışmak yerine doğrudan alakasız argümanlarla tartışma işine girdiniz.

Üstelik konsol alman demek illa televizyon almak demek değil ki, 4K 244Hz bir monitörün olursa ona da bağlayabiliyorsun, özgürsün yani.
PC'si olan biri Konsol alıp monitöre bağladığında, halihazırdaki PC'sinden farklı ne "deneyim" yaşayacak Allah aşkına? Bu nasıl tavsiye? Monitörde Series X oynayacak adam PC toplamakla uğraşmamak için konsol almıştır. PC'si olup da üstüne Series X alıp gidip ufacık monitörde oynayan adam da parasını sokağa atmıştır.

Neden yıllardır insanlara bu kadar basit bir mevzuyu anlatmak gibi bir işsizliğe kalkışıyorsun bilmiyorum ama biraz çık ve hava al, hayat yıllardır insanlara "gidin PS5 alın yauvvv" diye yıllarını eskitmekten daha değerli.
Doktorum kardeş ben. Hayatın ne kadar değerli olduğunu sizden değil, çocuk yoğun bakımda tuttuğum onlarca nöbetten, kalp masajı yaptığım onlarca çocuktan öğrendim merak etmeyin. İnsanlar sağda solda soruyor, ben de fikirlerimi paylaşıyorum. İşsizlik falan değil yani.

Ya sabır gerçekten.

Bakın size 4 tane argüman sundum. Hiçbirine cevap vermeden bana boş, hakaret içeren tartışmalarla gelmeyin:
1. GamePass anlamsız. Çünkü PC'de de var tamamen aynısı. PS'in de GamePass ile aynı işi yapan kütüphanesi var. GamePass'in geleceği parlaksa PC'deki geleceği de parlak.
2. Performans farkı anlamsız. PS4 oyununun grafiklerini geçen oyun yok daha. PS5 de Series X de ortak oyunlarında aynı performansı veriyor aşağı yukarı.
3. Eğer zaten PS özel oyunlarını oynamak için iyi bir PC tutuyorsanız, Series X'te oynayabileceğiniz her oyunu zaten oynayabilirsiniz demektir. Series X sizi PC toplama derdinden de kurtaramadı yani. Mecbur toplayıp yenileyeceksiniz o PC'yi.
4. Series X alıp TV'de oynamak elinizde kalan tek deneyim. Onu da zaten PC varken yapabilirsiniz.

E o zaman bu adam neden Series X alsın? Neden? Makul bir sebebi yok. PS5 aldığında en azından özel oyunları oynamak için beklemek zorunda kalmayacak. Ki bence artık özel oyunlar illa PC'ye de çıktığı için o da gereksiz. Al TV bağla PC'ye, iki konsoldan da kat kat daha iyi deneyim sunar.

İnsanların parasını neye ve nasıl harcayacağı hakkında bu kadar rahat, bu kadar temelsiz argümanlarla, hakaretlerle konuşmayın. Herkesin ortaya saçacak parası yok. Sizin varsa istediğiniz gibi saçabilirsiniz. PC'de oynayabileceğiniz oyunun aynısını oynayıp "konsol deneyimi yaşamak" için 20K'ya Series X de alabilirsiniz. Her ne demekse artık "konsol deneyimi".

Öyle klavyenin arkasından tanımadığınız insanlara "çık hava al işsiz" falan da demeyin bir daha olur mu? Hadsiz ve haksız bir tartışma yöntemi, sizin gibi iş sahibi insana yakışmıyor :)

Son düzenleme:
Hocamlar mesajlarınızı okudum da hala ben kimin neden Series X'i savunduğunu anlayamadım. Yahu bu adam da zaten orta bir PC varmış. Series X alıp kolla oynamak dışında ne yapabilecek bu adam?
Sonrasında sadece pişman olacak bence Series X aldığı için.
PS5'te özel oyunları oynar, kolun özelliklerinden yararlanır. Bunlar dahi yeterken neden Series X alsın ki? Hiçbir özelliği kalmıyor Series X'in düzgün bir PC'niz varsa.

Mesajları okurken sinir krizi geçirdim kesinlikle.
Xbox Series X bomboş bir cihaz, hiçbir espirisi bulunmamakta.
PlayStation 5 2 seçenek arasında alınabilecek tek konsoldur.
Bunun sebebi içerisinde oynayabileceğiniz bolca özel oyun ile birlikte yeni gelen PSN Deluxe ve extra aboneliği sayesinde 470 civarı oyuna sahip oluyorsunuz ve kesinlikle Game Pass oyunlarından çok daha iyiler.

Arkadaşın zaten bir sistemi varmış yani bu bölümden yola çıkarsak sadece 1 adet televizyon ve bu ürün ile sistemini Xbox yapabillir açıkçası:

PlayStation 5 alması gereken 1 konsol ve kendim kullanıyorum.
Dikkat etmesi gereken "cfı" sürümlerini kontrol etmesi gerekiyor.
CFI-11 ile başlayan seri numaralı cihazlar sadece konsolun bulunduğu cihazlardır ve 2021 yılında çıkmışlardır.
CFI-1216a adlı seri son seridir ve 2022 yılında çıkmıştır.
Bu serinin ilginç özelliği ise bundle oyunlar ile gelmektedir.
"Bundle içinde: GoW ragnarok, Horizon forbiden West, MW2 2022 ve FIFA 23 olan bundle sürümleri var"
@393060 @Hencc

Mesajları okurken sinir krizi geçirdim kesinlikle.
Xbox Series X bomboş bir cihaz, hiçbir espirisi bulunmamakta.
PlayStation 5 2 seçenek arasında alınabilecek tek konsoldur.
Bunun sebebi içerisinde oynayabileceğiniz bolca özel oyun ile birlikte yeni gelen PSN Deluxe ve extra aboneliği sayesinde 470 civarı oyuna sahip oluyorsunuz ve kesinlikle Game Pass oyunlarından çok daha iyiler.

Arkadaşın zaten bir sistemi varmış yani bu bölümden yola çıkarsak sadece 1 adet televizyon ve bu ürün ile sistemini Xbox yapabillir açıkçası:

PlayStation 5 alması gereken 1 konsol ve kendim kullanıyorum.
Dikkat etmesi gereken "cfı" sürümlerini kontrol etmesi gerekiyor.
CFI-11 ile başlayan seri numaralı cihazlar sadece konsolun bulunduğu cihazlardır ve 2021 yılında çıkmışlardır.
CFI-1216a adlı seri son seridir ve 2022 yılında çıkmıştır.
Bu serinin ilginç özelliği ise bundle oyunlar ile gelmektedir.
"Bundle içinde: GoW ragnarok, Horizon forbiden West, MW2 2022 ve FIFA 23 olan bundle sürümleri var"
@393060 @Hencc

Hocam konuyu yazan kişi benim hesap değiştirdim sadece. Bir de sormak istediğim bir şey var PlayStation alırsam Almanya'dan alacağım 11kdan. Bir de cfı kodlarına satın alırken bakabilir miyim yoksa zaten satın alırken bundle olarak mı almalıyım yani fark sadece oyun mu?

@holywitcherofrivia
Hocam o arkadaş tartışma yaratmayı seviyor zaten, ben göz ardı edip geçtim uğraşmaya değmez.

@StayWarm
Hocam benim önerim al PlayStation 5'i ve PS Plus aboneliğini oyunların keyfini çıkar. Halihazırda orta güçte bir bilgisayarın varmış zaten. Xbox almaya değmez çünkü Game Pass'teki oyunları bilgisayarında da oynayabilirsin.

@holywitcherofrivia
Hocam o arkadaş tartışma yaratmayı seviyor zaten, ben göz ardı edip geçtim uğraşmaya değmez.

@StayWarm
Hocam benim önerim al PlayStation 5'i ve PS Plus aboneliğini oyunların keyfini çıkar. Halihazırda orta güçte bir bilgisayarın varmış zaten. Xbox almaya değmez çünkü Game Pass'teki oyunları bilgisayarında da oynayabilirsin.

Teşekkürler hocam biraz daha düşünüp emin olduktan sonra PS5 almaya karar verdim herhalde.

Geri
Yukarı