Series X vs RTX 4060/4070 laptop

Xbox'da Game Pass ile tonlarca oyun bedava oynanıyor diyorlar ama bu oyunların kaç tanesi AAA oyun ki? Ve Game Pass alsam Gaming Laptop'da da bu oyunları oynayabilir miyim? Gaming laptop alsam sadece Xbox geriye dönük uyumlu oyunları oynayamayacağım sanırım ama onlarında o kadar bir önemi yok? Genelde insanlar şunu söylüyorlar, RTX4060-4070 ilk 3 sene performansını korur ama konsol 8 yıl boyunca 30-60 arası performansını korur, ve cidden evde PS4 cihazım var 2014 yılında almıştım içerisine 1TB Samsung 870 EVO SSD taktım ve canavar gibi oldu, fakat önceki laptop tecrübelerimden dolayı yine hüsran yaşarım diye korkuyorum, RTX 4000 serisi ile DLSS 3 geldi çok şey değişti o tür sıkıntılar yaşamazsın diyor insanlar doğru mu bu? Şu an Intel Core i5 (u) serisi bir laptopum var, içinde ekran kartı yok, 16 GB RAM'i var Linux ile kullanıyorum bu cihazı bu sayede şarjı bayağı gidiyor, Windows'la çok az gittiği için Linux'a geçtim, PS4 ve bu laptop dışında bir cihazım yok.

Bir de Türkçe yama ve mod olaylarından dolayı da kalbim laptopa kayıyor ama 2014'te ailemin aldığı PS4 seneye 10 yaşına girecek ve hala canavar gibi, aynı deneyimi laptopta yaşayamam ve param çöp olur diye korkuyorum, paramın çöp olmaması için bazı şeylerden fedakarlık edip konsol mu almam lazım, PS5'in çoğu oyununu PS4'te oynadığım için PS5 düşünmedim, Xbox yerine PS5 alınır mı? Benim durumumdaki bir insan için düşünülünce? Önümüzdeki yıllarda PS5'e exclusiveler gelirse PS4'e gelmezse o zaman PS4'üm çöp mü olacak? Nintendo Switch bile düşündüm ama oyunları çok çok pahalı, umarım yine zamlar gelmeden karar verip alabilirim. :/

Yeni konular

Geri
Yukarı