Şerit LED 12V SATA güç beslemesi

Bilgecan Dede

Hectopat
Bilgisayarımın güç kaynağını kullanarak odamdaki şerit LED'leri besliyorum. Şu an yaklaşık 10 metre şerit LED bağlı bir tane amplifier kullanarak bu işi yapıyorum. Güç kaynağım FSP Hydro G 750 80+. Güç kaynağının SATA çıkışının 12V olan kablosunu ve topraklama olan kablosunu amplifiera takıyorum. Ancak kafama bir şey takıldı: O 12V SATA kablosu çoğaltılarak kaç metre şerit LED'i destekleyebilir? Kullandığım LED'ler 3 çipli 5050 metrede 60 LED olan LED'ler.

Hocam fazla yüklenmeyin Güç kaynağı ile beraber tüm bilgisayar yanabilir. Tavsiyeme Max. 5 Metre bağlamak ama 10 Metre zorunlu ise kullanılabilir. Dediğim gibi fazla yüklenmeyin her şey yanar.

Hocam fazla yüklenmeyin Güç kaynağı ile beraber tüm bilgisayar yanabilir. Tavsiyeme Max. 5 Metre bağlamak ama 10 Metre zorunlu ise kullanılabilir. Dediğim gibi fazla yüklenmeyin her şey yanar.
Neden ki? Güç kaynağımın özelliklerine baktığımda sata çıkışından 60 watt ve 40 ampere kadar çıkabildiği yazıyor.Sata çıkışlarının bilgisayarımda başka hiçbir işlevi yok

Geri
Yukarı