Şerit LED'i 2 tane 1.5v pil ile çalıştırabilmek mümkün mü?

SadBoyTR

Centipat
Daha fazla  
Esenlikler, bir raf yapıyorum ve şerit LED'lerle bir aydınlatma sistemi oluşturdum. Öncelikle kullandığım LED uzunluğu oldukça az olduğundan (yarım metre en fazla), yerimin kısıtlı olmasından ve elimde 9V pil bulunmadığından tek seçenek 2 tane 1.5v pili bir yatağa koyup çalıştırmak olabiliyor. Acaba bu mümkün mü? Ek olarak kullandığım malzeme karton, LED'in ısınması yanma riskine yol açar mı? Teşekkürler.

Esenlikler, bir raf yapıyorum ve şerit LED'lerle bir aydınlatma sistemi oluşturdum. Öncelikle kullandığım LED uzunluğu oldukça az olduğundan, yerimin kısıtlı olmasından ve elimde 9V pil bulunmadığından tek seçenek 2 tane 1.5v pili bir yatağa koyup çalıştırmak olabiliyor. Acaba bu mümkün mü? Ek olarak kullandığım malzeme karton, LED'in ısınması yanma riskine yol açar mı? Teşekkürler.
Mümkün ama hiç verimli olmaz, neden adaptör kullanmıyorsunuz?

LED 9 V ile çalışıyorsa 9 V lazım. 3 V yetmez.
6'lı pil yatakları mevcut veya 3 tane pil yatağını paralel bağlar hocam.

Mümkün ama hiç verimli olmaz, neden adaptör kullanmıyorsunuz?

6'lı pil yatakları mevcut veya 3 tane pil yatağını paralel bağlar hocam.
Hocam adaptör bulamadım zaten eskilerle toplama tarzı bir şey yapıyorum o zaman 6'lı bir pil yatağını oyuncak arabadan söküp kullanmaya çalışacağım. En kötü dediğin gibi yatakları paralel bağlarım. Teşekkür ederim hocam çok sağ ol.

Hocam 2 tane pil var dedi ya sadece ondan öyle dedim.
Hocam alana o kadar sığıyordu da baktım mümkün değil daha büyük bir alan yapıp feragat edeceğim artık.

Hocam adaptör bulamadım zaten eskilerle toplama tarzı bir şey yapıyorum o zaman 6'lı bir pil yatağını oyuncak arabadan söküp kullanmaya çalışacağım. En kötü dediğin gibi yatakları paralel bağlarım. Teşekkür ederim hocam çok sağ ol.

Hocam alana o kadar sığıyordu da baktım mümkün değil daha büyük bir alan yapıp feragat edeceğim artık.
Hocam tekrardan söylüyorum hiç verimli olmaz (ışıklar tam güç yanmaz) birde sürekli kullanırsanız piller direk biter. Herhangi bir elektrikçiye gidip 12V 1A adaptör alsanız işinizi hayli hayli görecektir. (50-60tl arası)

Geri
Yukarı