Şerit LED'in adaptöründen duman çıkması

Truckbuffer

Decapat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Merhaba, şerit LED bağladık fakat çalıştırdıktan 10 dakika sonra duman çıkıyor. Sorun neden olabilir? LED'in uzunluğundan dolayı LED'i şu üstünde RGB yazan, turuncu direnç gibi şeyler var oradan kesmedik de direkt farklı bir yerinden kestik. Zaten kestiğimiz yerden RGB yazan truncu direnç gibi şeylerin oraya kadar yanmıyor. Sorun ondan olabilir mi?

Merhaba, şerit LED bağladık fakat çalıştırdıktan 10 dakika sonra duman çıkıyor. Sorun neden olabilir? LED'in uzunluğundan dolayı LED'i şu üstünde RGB yazan, turuncu direnç gibi şeyler var oradan kesmedik de direkt farklı bir yerinden kestik. Zaten kestiğimiz yerden RGB yazan truncu direnç gibi şeylerin oraya kadar yanmıyor. Sorun ondan olabilir mi?

Kestiğiniz yeri ve adaptörü atar mısın? Ve bağlsntı yerlerini.

Kısa devre desem, hiç çalışmazdı. Bağladığınız adaptör kaç Volt?

LED'lerin belirli yerleri var oralardan kesin kısa devre yapmış olabilir

Dosya Ekleri

• IMG_20230515_192652.jpg
    IMG_20230515_192652.jpg
    60,4 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:
Apatör nedir?
LED'ler kaç v?
Dikkatlice bak kısa devre yapan yer var mı?
@Yener K.

Bazen bazı yerlerde ışıklar git gel yapıyor.
Adaptörün ne olduğunu bilmiyorum
LED'ler +12v yazıyor üstünde.
Kısa devreyi nasıl anlarım?

Bir de hocam input voltage: DC12V yazıyor @walter wick

hocam var mı fikriniz? @walter wick
etiketliyorum ama kusura bakma bir arkadaşım için yapıyoruz biraz acele ediyoruz :)

Son düzenleme:
Bazen bazı yerlerde ışıklar git gel yapıyor.
Adaptörün ne olduğunu bilmiyorum
LED'ler +12v yazıyor üstünde.
Kısa devreyi nasıl anlarım?

Bir de hocam input voltage: DC12V yazıyor @walter wick

Hocam var mı fikriniz? @walter wick
Etiketliyorum ama kusura bakma bir arkadaşım için yapıyoruz biraz acele ediyoruz :)

Her şey doğru gözüküyor hocam bilemedim.

Geri
Yukarı