Sertifika işe yarar mı?

MajeurDeLa

Decapat
Daha fazla  
Merhaba dostlar, aklımda bir soru var sorbil Udemy gibi platformlarda dersi bitirince sertifika veriliyormuş. Bu sertifikalar bir işe yarar mı mesela yurt dışına iş için çıkmak istediğimde yardımcı olur mu? Yanlış anlamayın 2 ders bitirip yurt dışını garantiler miyim gibi bir şey sormuycam ama mesela merak ettiğim konuları yazılım kişisel gelişim yazarlık gibi yerlerden sık sık ders bitirmeyi ve önümüzdeki sene 25-30 Online ders bitirmeyi planlıyorum. Bu tarz sitelerden ve öğrendiklerimle mesela oyun yazılımı öğrenip Game jamlara falan katılacağım. Bunlar az da olsa ihtimali arttırır mı? Ve tek amacım tabii yurt dışı değil kaliteli bir CV de olsun istiyorum. Düşünceleriniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Udemy sana sertifika vermez, sertifikaları almana yardımcı olur. Mesela Sistem Yöneticiliği kursu satın aldım onu bitirdikten sonra Microsoft'un sistem yöneticiliği sınavına belli bir para ödeyip ona gireceğim ve sertifika alacağım geçersem, o sertifika işte CV ye yazılır ama Udemy sertifikası bir işe yaramaz.

Udemy sana sertifika vermez, sertifikaları almana yardımcı olur. Mesela sistem yöneticiliği kursu satın aldım onu bitirdikten sonra Microsoft'un sistem yöneticiliği sınavına belli bir para ödeyip ona gireceğim ve sertifika alacağım geçersem, o sertifika işte CV'ye yazılır ama Udemy sertifikası bir işe yaramaz.

Hocam ben nasıl girebilirim araştırdım biraz ama bulamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı