Server için bilgisayar önerisi

RecepTahaAKG

Centipat
Daha fazla  
Minecraft'ta server açacağım ve fiziksel bilgisayar alacağım. Sizce neler almalıyım? Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Minecraft'ta server açacağım ve fiziksel bilgisayar alacağım. Sizce neler almalıyım? Önerilerinizi bekliyorum.
Sadece bir iki arkadaşın girecekse normal bir laptop da olur ama ciddi bir sunucu işine gireceksen en az 32 GB RAM'e ve yüksek kapasiteli SSD'ye ihtiyacın var.

Tamamen saçmalık yapmış olursun. Lokal ağda sunucu yönetmek zordur. Git VDS kullan.
Bu yanıta katılmıyorum. Bir çok sunucu satan site kendi sunucularını yeni paketler almak için vuruyor.
Eğer ki kaliteli ve uzun soluklu bir sunucu düşünüyorsanız dediğinizi yapabilirsiniz ancak ilk başta büyük zararlar edeceğinizi unutmayın, hatta sunucu tutmaz ise tamamen zarar edebilirsiniz. Sunucuyu direkt kendiniz sistem alıp toplamak istiyorsanız en önemlisi DDoS korumasıdır ki bu da iyi para vermeniz gereken bir durum. Çünkü savunmasız olan her sunucu 2-3 gün içinde patlar. Server almak için şunu tavsiye edebilirim, sunucu satan sitelerdeki serverların özelliklerine bakarak yola çıkabilirsiniz.

Bence iyi bir HDD'de halleder. WD Gold gibi.
SSD'ler HDD'lere göre daha hızlı olduğu için yüklü miktarda oyuncunun yaptıklarını kaydederken gecikme yaşamaması lazım. Zaten bir tane chunk bile boyut olarak biraz büyük. Eğer sunucuya yaklaşık 10K kadar kullanıcı eş zamanlı girmiş olacaksa SSD avantajlı ama 1K - 2K için sizin dediğiniz mantıklı.

Bu yanıta katılmıyorum. Birçok sunucu satan site kendi sunucularını yeni paketler almak için vuruyor.

Eğer ki kaliteli ve uzun soluklu bir sunucu düşünüyorsanız dediğinizi yapabilirsiniz ancak ilk başta büyük zararlar edeceğinizi unutmayın, hatta sunucu tutmaz ise tamamen zarar edebilirsiniz. Sunucuyu direkt kendiniz sistem alıp toplamak istiyorsanız en önemlisi DDoS korumasıdır ki bu da iyi para vermeniz gereken bir durum. Çünkü savunmasız olan her sunucu 2-3 gün içinde patlar. Server almak için şunu tavsiye edebilirim, sunucu satan sitelerdeki serverların özelliklerine bakarak yola çıkabilirsiniz.

Toplam maliyeti ne kadar.

Geri
Yukarı