Server kaydında ne oluyor?

SkyHawking

Hectopat
Düz 14'ü diyorsanız hiç şansı yok arkadaşların dediği gibi alınmaz. Düz 14 diye de bir iPhone yok aslında. Siz de açıp farklara bakarsanız göreceksiniz ki düz 14, fazladan 2 GB RAM ile gelen bir iPhone 13.
14 Pro serisi ise S23U ile kapışıyor. Bütçem yetmiyor ve 2. el de istemiyorum dediğiniz için önermiyorum yoksa Pro model bir IPhone'da işinizi görecektir fazlasıyla.
S23U almalısınız net olarak. Yurt dışı düşünürsen 15 Pro veya 15 Pro Max alabilirsiniz. Ya da yine yurt dışından S24U alıp server kaydıyla pasaport kaydı ödemeden kullanabilirsiniz.

Hocam ben de server kaydı düşünebilirim. Bu tür bir kayıtta telefon güncelleme almıyor ve (uzun vadede) teknik olarak telefon zarar görüyor diye çok yorum gördüm. Bu konuda düşünceleriniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben de server kaydı düşünebilirim. Bu tür bir kayıtta telefon güncelleme almıyor ve (uzun vadede) teknik olarak telefon zarar görüyor diye çok yorum gördüm. Bu konuda düşünceleriniz nedir?

Samsung IMEI verirseniz işin ehline sıkıntısız bir şekilde güncelleme yapabilirsiniz. S23u için server kayıtları fiyat konusunda düştü. Zamanla S24u içinde düşecektir. Uzun vadede server kaydının herhangi bir ( pasaport kaydı gibi ) garantisi bulunmamaktadır. Yani tekrardan aynı veya benzeri parayı ödeyip server kaydı yaptırmakla karşı karşıya kalabilirsiniz. Yüksek ihtimal ne olursa olsun server kaydı pasaport kaydından daha uyguna gelmekte lakin tercih sizin :)

Zarar görmüyor. @burakcakar hocam detaylı açıklamış. Her türlü kârlı bir işlem. Güncelleme de alıyor bu işlem yazılıma etki eden bir şey değil.

Samsung IMEI verirseniz işin ehline sıkıntısız bir şekilde güncelleme yapabilirsiniz. S23u için server kayıtları fiyat konusunda düştü. Zamanla S24u içinde düşecektir. Uzun vadede server kaydının herhangi bir ( pasaport kaydı gibi ) garantisi bulunmamaktadır. Yani tekrardan aynı veya benzeri parayı ödeyip server kaydı yaptırmakla karşı karşıya kalabilirsiniz. Yüksek ihtimal ne olursa olsun server kaydı pasaport kaydından daha uyguna gelmekte lakin tercih sizin :)
Zarar görmüyor. @burakcakar hocam detaylı açıklamış. Her türlü kârlı bir işlem. Güncelleme de alıyor bu işlem yazılıma etki eden bir şey değil.

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Herhangi bir sıkıntı olmayacaksa bu şekilde almayı düşüneyim.
İkinci el telefon almaktan daha mantıklı bir karar olur sanırım.

IMEI atamıyorsun server kaydı yaptırabilirsin ama kesin bir sonuç yok 3 ay sonra sabah bir kalkmışsın kayıt gitmiş. Uğraşmaya değmez S23 al geç derim.

Bu konuda söylenenler beni biraz korkuttu açıkçası. İleride bir gün kaydın geri dönmeyecek şekilde silinmesi ihtimali de var mı?

Son düzenleme:
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Herhangi bir sıkıntı olmayacaksa bu şekilde almayı düşüneyim.
İkinci el telefon almaktan daha mantıklı bir karar olur sanırım.

Bu konuda söylenenler beni biraz korkuttu açıkçası. İleride bir gün kaydın geri dönmeyecek şekilde silinmesi ihtimali de var mı?

Geri dönemeyecek şekilde silinme yok server kaydın giderse tekrar aynı şekilde kayıt yaptırabilirsin.

Geri dönemeyecek şekilde silinme yok server kaydın giderse tekrar aynı şekilde kayıt yaptırabilirsin.
Teşekkür ederim.

@KİNGSEMİH hocam merhaba. Size bir konuda danışmak, fikrinizi almak isterim.
S23 ultra yurt dışı telefonu alındıktan sonra yasal olarak 6+6 ay ülke içinde kullanılabilecekmiş. Bu yüzden ilk aşamada server kaydı yapmaya gerek var mıdır? Daha sonraya bırakılsa sorun olur mu? (Güncelleme vs. yapmak isterim.)

Son düzenleme:
@KİNGSEMİH hocam merhaba. Size bir konuda danışmak, fikrinizi almak isterim.
S23 Ultra yurt dışı telefonu alındıktan sonra yasal olarak 6+6 ay ülke içinde kullanılabilecekmiş. Bu yüzden ilk aşamada server kaydı yapmaya gerek var mıdır? Daha sonraya bırakılsa sorun olur mu? (Güncelleme vs. yapmak isterim.)

Merhaba hocam, 6+6 olayı yurt dışında ikamet edenler için geçerli yani TR'de yaşayanları kapsamıyor. Bize 4+4 yani sizin her sene yine 8 ay hakkınız oluyor bu anlamda bir değişiklik yok. Bu yüzden son 4 ay kapanma yaşamamak için bence Server kaydı yapıp kurtulmalısınız. Server kaydını daha sonraya bırakmak veya alır almaz yaptırmak herhangi bir cihazda sorun oluşturmaz, güncelleme durumunuzu etkilemez.

Merhaba hocam, 6+6 olayı yurt dışında ikamet edenler için geçerli yani TR'de yaşayanları kapsamıyor. Bize 4+4 yani sizin her sene yine 8 ay hakkınız oluyor bu anlamda bir değişiklik yok. Bu yüzden son 4 ay kapanma yaşamamak için bence Server kaydı yapıp kurtulmalısınız. Server kaydını daha sonraya bırakmak veya alır almaz yaptırmak herhangi bir cihazda sorun oluşturmaz, güncelleme durumunuzu etkilemez.
Çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı