Servera Harddisk

MossTeMuerA

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Technopat ekibi,

Video yayını yapan bir websitem var. Haliyle aynı anda bir çok kullanıcı websitemden video izlemekte. Mevcut harddiskim bütün kullanıcılara aynı anda veri sağlama konusunda yavaş kalıyor. Sizden ricam bana bu sistemime uygun harddisk tavsiyeleri vermeniz. Ücretler konusunda esnek davranabilirsiniz. Ama yinede ucuz ve pahalıda içinde olcak şekilde geniş bir yelpaze sunarsanız sevinirim. Ayrıca okuma hızına mı yazma hızına mı dikkat etmem gerekir ? Raid10 sistem tavsiye edermisiniz ?

Burada serverımın sağladığı harddisk servisleri mevcut bunların arasından hangisini önerebilirsiniz ?
dedicated server configurator - Contabo.com

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Merhaba Technopat,
Geçenlerde sizlerden serverıma alacağım harddisk konusunda yardım istemiştim. Serverıma 3 adet 1TB SSD harddisk kiraladım. Ve çok memnunum. Fakat kira ücreti çok yüksek ve bellek kapasitesi çok düşük olduğu için yetmemeye başladı. bende SSD ile Raid 10 - 5-6 sistemleri kıyaslamaya başladım. Kendi çapımda bir araştırma yaptım ama farkettimki çapım çok geniş değil ve bu yüzden technopata danışmaya karar verdim. benim ssd harddisklerimin yazım ve okuma hızı 540 mb/sn. Bu performansa yakın bir raid 10 veya diğer raid sistemleri kurulabilir mi ? İlginiz ve vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı