Verileri Servera Yedekleme

CrussheN

Decapat
Bilgisayardaki verilerimi veresiye programim ve yedekleri, diger kullandigim programlar ve dosyalar olmak uzere yedeklemek istiyorum ve yedeklemenin surekli guncel kalmasini istiyorum. İşimi gorebilecek bir server backup oneriniz varmidir yardimlarinizi bekliyorum.

Asagidaki gibi bir server var ama ise yarar mi acikcasi bilmiyorum.

IMG_1999.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Depolamayı ağ üzerinden yapmanız şart harici disk bile işinizi görür. Ağa bağlamak ve sunucu ayarlarıyla yüz göz olmak istemiyorsanız WD My Cloud serisini öneririm. NAS Serverlar epey yüksek fiyatlara satılıyor ve genellikle disk içermiyorlar. Depolama amaçlı kullanacağınız için en uygun marka ve modeli tercih edebilirsiniz. İki disk yuvalı en uygun model NSA 326 gibi görünüyor şuanda.

Depolamayı ağ üzerinden yapmanız şart harici disk bile işinizi görür. Ağa bağlamak ve sunucu ayarlarıyla yüz göz olmak istemiyorsanız WD My Cloud serisini öneririm. NAS Serverlar epey yüksek fiyatlara satılıyor ve genellikle disk içermiyorlar. Depolama amaçlı kullanacağınız için en uygun marka ve modeli tercih edebilirsiniz. İki disk yuvalı en uygun model NSA 326 gibi görünüyor şuanda.

Cevabiniz icin tesekkur ederim.

Dediginiz sekilde yapmak daha mantikli gibime geldi. Peki bu nas326 alacak olsam kurulumu kolaymi?

@CrussheN Evet, fiyat olarak pahalı. 700-800 ₺ bütçe ile 2-3TB diskli WD My Cloud alabiliyorsunuz. Nas server aldığınız takdirde sadece boş kutuya bu bütçeyi ayırmanız gerekicek, disklerle birlikte maliyetli olacak sizin için.

@CrussheN Evet, fiyat olarak pahalı. 700-800 ₺ bütçe ile 2-3TB diskli WD My Cloud alabiliyorsunuz. Nas server aldığınız takdirde sadece boş kutuya bu bütçeyi ayırmanız gerekicek, disklerle birlikte maliyetli olacak sizin için.

Bu mycloud dropbox veya onedrive tarzi birseymi? Eger Oylese surekli yukleme yapacak galiba internet hizi upload edince iptal gibi birsey oluyor.

@CrussheN My Cloud fiziksel bi' cihaz. Bu videolardan gerekli bilgiyi alabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
@CrussheN My Cloud fiziksel bi' cihaz. Bu videolardan gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

Tesekkurler hocam.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı