Çözüldü Services32.exe nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

PutinDrOetker

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bilgisayarımda gezinirken users kısmında services32.exe adlı bir exe programı gördüm. Özelliklerinde ise çok garip bir şey yazıyordu. Bu virüs olabilir mi?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    13 KB · Görüntüleme: 88
Çözüm
Şimdi araştırdım. Bu bir mining virüsü. Kaspersky ve Malwarebytes ile tam tarama yapın.
Screenshot_1.png
Şu an tarama yapıyor bilgisayarıma formattan sonra korsan veya internetten hiçbir şey indirmedim (Steam gibi platformlar hariç)bu virüs bilgisayarıma nasıl inmiş olabilir peki hocam bir bilginiz var mı? Bu arada tarama,ilk virüs olarak onu buldu gerçekten de 😀
Hocam çok teşekkürler sanırsam sorun çözüldü. Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim iyi ki varsınız:)

Bu bir mining virüsü. Malwarebytes ile tam tarama yapıp kaldırın. Siz sistem dosyası sanın diye ismini böyle yapmışlar. Bende ilk geldiğimde öyle düşündüydüm sonra araştırma yaptım biraz ve virüs olduğunu öğrendim.

Dosya Ekleri

• 234.png
    234.png
    6,9 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleyen: Moderatör:
İnternet üzerinden oyun eklentisi vb. indirdiyseniz oradan virüs girmiş olabilir. Ayrıca formatı tam atamamışta olabilirsiniz. Bir de Windows 7 ISO dosyanız orijinal olmayabilir. Bana virüsün girmesine sebep en büyük ihtimal o gibi geliyor. Orijinal ISO kullanmıyorsanız format atıp Windows 8.1'e yükseltmenizi öneririm.

Geri
Yukarı