Servise giden işlemciyi uhu ile mi yapıştırıyorlar?

M.Arda Solmaz

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
R5 3600 işlemcimi servise göndermiştim. İşlemci geldi. Şöyle bir kontrol edeyim dedim. O metal plakanın çiplerle birleştiği yeri uhu ile mi yapıştırmışlar silikon mu yapmışlar tam çözemedim. Ama bir şey yaptıkları belli çünkü böyle uhu sıkarsın da taşar ya aynı öyle grimsi siyah bir taşkınlık var hafif. Sorum şu, şimdi ben buna o.c yapmaya kalksam bir sıkıntı çıkar mı ya da yapılır mı? Şu an normal sıcaklık değerlerini de merak ediyorum. Anakartım hafta içi gelecek o yüzden test edemiyorum.

Aynı işlemci bende de var neden servise göndermiştiniz.

MSI Core forozr l işlemci soğutucusu almıştım. Onu taktım görüntü falan gelmedi. Soğutucu bozuk sandım sonra tekrar stok soğutucuyu taktım yine gelmedi görüntü. Ne yaptım ettim gelmedi. Ben de sorun hangisinde bilmediğim için anakart ve işlemciyi birlikte gönderdim. Anakart onarılmadı muadilide yokmuş onu para iadesi yapacak HB bekliyorum MSI MPG B550 GAMING Plus alacağım.
Lehim olmaz arkadaşlar. Silikon yapıştırıcı o araya sürülen şey. Ayrıca işlemcinin kapağını neden sökmüşler?

Bilmiyorum işte.
Lehim olmaz arkadaşlar. Silikon yapıştırıcı o araya sürülen şey. Ayrıca işlemcinin kapağını neden sökmüşler?

Bu silikon yapıştırıcı OC yaparsam sıcaklığı etkiler mi? Normal OC suz sıcaklığı dahi etkiler mi?

Servisin böyle bir şey yapmaması gerekli. Ürüne neden böyle müdahale edildiğini öğrenin. Duruma göre yasal yollar başvurun.

Peki. İletişime geçeceğim servisle.
Servisin böyle bir şey yapmaması gerekli. Ürüne neden böyle müdahale edildiğini öğrenin. Duruma göre yasal yollar başvurun.

Yapmamasının gerekli olduğunu nereden biliyorsunuz öyle bir şey var mı sonra arayaıp rezil ol miyim?

Geri
Yukarı