ServisPoint (MSI Teknik Servis) Deneyimlerim

MSI ürünlerine bakan ServisPoint'e toplamda 3 ürün gönderdim. Sizlere ServisPoint deneyimlerimi aktaracağım.

Kargo işlemleri

Öncelikle ürününüzü kargoya vermek için müşteri temsilcisini arıyorsunuz ve size bir kargo kodu veriyorlar. Onunla Yurtiçi Kargo'ya ürününüzü teslim ediyorsunuz.

Müşteri temsilcilerinin hizmet kalitesi

Müşteri temsilcileri sorularınıza cevap veriyor ancak teknik konuda pek bilgili değiller. Bilmedikleri bir şey varsa "Servise gönderin bir bakalım" diyerek geçiştirebiliyorlar. Oysaki servislik durum yok. Bu yüzden teknik sorularda her zaman sağlıklı cevaplar alamayabilirsiniz.

Ürünü gönderirken dikkat edilmesi gerekenler

Ürününüzü orijinal kutusuna koyun. Hatta üzerine ekstra bir kutu daha yerleştirin. Ürününüzle ilgili problemi açıklayan bir not yazın ve altına da iletişim bilgileri ve adresinizi ekleyin.

Serviste işlem süresi

Ben toplamda üç ürün gönderdim ve aynı gün işleme alındılar. Ertesi gün kargoya verildiler. Yani serviste 1 gün kaldılar. Ancak bu sizin ürününüzün problemine göre değişiklik gösterebilir. Benim gönderdiğim ürünler ulaşır ulaşmaz hemen işleme alınmıştı. ASUS ürünlerine bakan SMS Infocomm'a 5'ten fazla ürün göndermiştim ve hiçbiri de 10 günden aşağı gelmemişti. Bu hususta ServisPoint'in oldukça hızlı olduklarını söyleyebilirim.

Teknisyenlerin kalitesi

Geldik en önemli kısma! Sizin ürününüzle ilgilenecek teknisyen çok önemli. Ben ürünümü gönderdiğimde bir teknisyen beni telefonla aradı. Çok ilgiliydi. Yaklaşık 5-6 dk açıklamalar yaptı. Keza en son gönderdiğim üründe de aynısı oldu. Teknisyen beni aradı ve "Laptopta önemli dosyalarınız var mı?" diye sordu. Laptop gönderiyorsanız mutlaka önemli dosyalarınızı yedekleyin. Çünkü test etmek için siliyorlar. Ancak beni telefonla arayıp bu soruyu sorması hoş bir hareketti. Ürünümle alakalı sorunları olması gerektiği gibi hâllettiler. Mesela kuzenimin MSI GP66 model laptopunda yüksek CPU ısısı vardı. Boşta 80 dereceleri görüyordu. Teknisyen komple heatsink yani fan ile ısı borularını yenisiyle değiştirdi ve sıcaklıklar yarıya düştü. Keza kendi laptopum (MSI GE76 Raider)'un sağ fanından çok hafif tıkırtı sesi gelmeye başlamıştı. Ancak duyulmuyordu. Duyulabilmesi için kulağımı oraya yaslamam ve odanın da sessiz olması gerekiyordu. Üstelik bu tıkırtı sesi sık sık olmuyordu. Servise gönderdim ve yeni fan modülü taktılar. Açıkçası ufak sorunlar ve "Sorun yok" deyip geri gönderebilirlerdi de. Ayrıca gönderdiğim üç ürüne de hiçbir zarar gelmedi. Çizik, kırık hatta parmak izi dahi yoktu. Gönderdiğim gibi sağ salim geri geldi hepsi.

Serviste geçilen aşamalar

Bana bizzat telefonda teknisyen uzun uzadıya anlatmıştı. Öncelikle ürününüz servise ulaştığında kayıt işlemi yapılıyor ve size SMS ile takip linki gönderiliyor. Akabinde ürününüz sorunu bir teknisyen tarafından çözülüyor. Akabinde hemen kargolanmıyor; test bölümüne aktarılıyor. Burada laptop ise A'dan Z'ye test ediyorlar. Klavyedeki tüm tuşlar, touchpad, webcam, sıcaklık ve performans değerleri, kablosuz bağlantılar vs. ürünle alakalı her şey test ediliyor. Ayrıca sürücü ve BIOS güncellemelerini de yapıyorlar. Herhangi bir yerde sorun varsa onarıyorlar, yoksa lojistik bölümüne aktarıyorlar. Lojistik bölümünde ürününüz size gönderilmek üzere paketleniyor. Orijinal kutu üzerine ekstra balonlu naylon torba sarıp gönderim sağlıyorlar.

Kişisel görüşlerim

ServisPoint'e ürün göndermeden önce çok tedirgindim. Zira Google yorumlarına baktığımda çok eleştiri vardı. Bu da bende "Acaba hizmet kalitesi çok mu kötü" dedirtiyordu. Ancak genelde insanlar memnuniyetsizliklerini dile getirmeye daha meyilli olduklarından yorumları es geçtim ve gönderdim. Yeni aldığım bir monitörümde 3 ölü piksel vardı ve iade/değişim vermediler. En az 5 ölü piksel olması gerekiyormuş. Ama onun dışındaki iki ürünümü sorunsuz çözdüler. Şahsen genel olarak memnun kaldım diyebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben adamları eleştiriyorum, sonra gelip bana adamları savunuyosun dolandırdılar deyince de bilmem kendilerine sor diyosun. Neden savunuyosun madem başından beri. Hem adamlar senin için işlerini yapmış normal şekilde. Neden onları öven 2 tane makale yazma gereği duydun ki?

Kanka adamlar dolandırıcı diyorum, niye savunuyosunuz ki adamları burada? İsteyen şikayet vara ve Google yorumlarına bakabilir

Onları övmek değil ki, deneyimlerine göre yorum yapıyor herkes. Birincisi her yoruma inanmayın ikincisi derdinizi THH'ye falan anlatın, biz nasıl çözüm bulacağız?

Onları övmek değil ki, deneyimlerine göre yorum yapıyor herkes. Birincisi her yoruma inanmayın ikincisi derdinizi THH'ye falan anlatın, biz nasıl çözüm bulacağız?

Kanka her firmanın memnun müşterileri olur illaki ama müşterilerinin yüzde 90'ı memnun olmayan bir firma hakkında neden insanları yanıltacak şekilde öven 2 tane makale yazarsın ki. Soralım arkadaşa her firmayla yaşadığı her olayı makaleye döküyor mu acaba?

Şahsen ben de kendi deneyimi mi anlatayım. Bilgisayara BIOS Update yapmaya çalışırken hata verdi. Daha sonrasında bilgisayarı kapatıp tekrar açmaya çalıştım açılmadı yani BIOS gitti. BIOS kurtaraması için Teknik servise yolladım. İşlemci üstünde bir şekilde. Ama nedense, ne malumsa işlemciyi çıkarıp içinde yamuk pin bulmuşlar. Ve o bir adet yamuk pin için benden 750 TL istediler. İşlemciyi çıkarıp içinde yamuk soket bulmaları tesadüf mü sence? Değil. Adamlar cihazı garanti dışı bırakmak için PIN'i yamultup temiz para peşindeler. Veya teknisyenlerinden biri tüm servisi suçlayamam. Daha sonra eve geldiğinde ne göreyim. O yamulttukları PIN'i, yamulttukları gibi sanırım cımbızla düzeltip yollamışlar. Pine bakılınca anlaşılıyor zaten. Ve PIN'i yamult, sonra cımbızla geri düzelt işlemi ve garanti kapsamında BIOS kurtarması için benden 750 TL aldılar. Malum o PIN'i benim yamultmadığımı kanıtlayamam da, bir şey yapamıyosun. Adam iradesine hakim olamıyor işte şu PIN'i yamultup düzeltsem 500 üstü temiz para diye düşünürken. Bu yüzden özellikle anakart, laptop ekran kartı vs gibi ürünler için servisinizi çok iyi seçin.

Kanka her firmanın memnun müşterileri olur illaki ama müşterilerinin yüzde 90'ı memnun olmayan bir firma hakkında neden insanları yanıltacak şekilde öven 2 tane makale yazarsın ki. Soralım arkadaşa her firmayla yaşadığı her olayı makaleye döküyor mu acaba?

Şahsen ben de kendi deneyimi mi anlatayım. Bilgisayara BIOS Update yapmaya çalışırken hata verdi. Daha sonrasında bilgisayarı kapatıp tekrar açmaya çalıştım açılmadı yani BIOS gitti. BIOS kurtaraması için Teknik servise yolladım. İşlemci üstünde bir şekilde. Ama nedense, ne malumsa işlemciyi çıkarıp içinde yamuk pin bulmuşlar. Ve o bir adet yamuk pin için benden 750 TL istediler. İşlemciyi çıkarıp içinde yamuk soket bulmaları tesadüf mü sence? Değil. Adamlar cihazı garanti dışı bırakmak için PIN'i yamultup temiz para peşindeler. Veya teknisyenlerinden biri tüm servisi suçlayamam. Daha sonra eve geldiğinde ne göreyim. O yamulttukları PIN'i, yamulttukları gibi sanırım cımbızla düzeltip yollamışlar. Pine bakılınca anlaşılıyor zaten. Ve PIN'i yamult, sonra cımbızla geri düzelt işlemi ve garanti kapsamında BIOS kurtarması için benden 750 TL aldılar. Malum o PIN'i benim yamultmadığımı kanıtlayamam da, bir şey yapamıyosun. Adam iradesine hakim olamıyor işte şu PIN'i yamultup düzeltsem 500 üstü temiz para diye düşünürken. Bu yüzden özellikle anakart, laptop ekran kartı vs gibi ürünler için servisinizi çok iyi seçin.

Hatta dur konu da açayım yazmışken

Son düzenleme:
@Muratcan Ayyıldız çünkü gelip burada insan gibi sebebini belirtmiyorsun. Hemen çıkıp gelip "kaç para verdiler gangağ" diyen ben değilim. Biz ne yaşadıysak onu yazıyoruz. Sen kötü deneyim yaşadıysan gel de ki "bana söyle söyle yaptılar, ben tavsiye etmiyorum" deyip MANTIKLI bir açıklama yap biz de he diyelim. Gelip burada kaç para için yazdın bunu dersen işler değişir. Kimse babasının hayrına yazmıyor bu kadar şeyi. Kötü deneyimim olsa çıkıp bunu da yazarım çekinmem. İyi bir şey yaşadım ki memnun kaldım ve bunu paylaştım. En nihayetinde biz de kullanıcıyız herkes gibi, malımızın, paramızın karşılığını alıyoruz.

Kaç lira verdiler kanka sana bu makale için, ya da onlardan birisin.
İnsanlar genelde memnuniyetsizliklerini dile getirmeye daha meyilli. Ben memnun kalsam da kalmasam da zaten böyle bir makale yazacaktım. Zaten bu forumda 20 makale yazmış biriyim, memnun kaldığım durumları da dile getiriyorum, memnun kalmadığım durumları da. Bundan bir kârım yok, amacım diğer kullanıcıları bilgilendirmek ve deneyimlerimi paylaşmak.

Ben de yolladım laptop bakalım 1 ay geçti hala parça bekleniyor diyorlar iade ya da değişim istemediğim için bekliyorum bakalım gelişme olursa tekrar yazarım

Az önce aradım 1 aydır parça bekleniyor diyorlar hala da bekliyoruz diyorlar oyalayıp duruyorlar iade değişim istiyorum yok zarar edersiniz diyorlar itopya ve servis point den uzak durun bir daha da bişey almam o öven arkadaşlar herkes aynı durumu yaşamıyor maalesef

Son düzenleme:

Geri
Yukarı