Ses dönüştürücü program önerisi

LeonS.Kennedy

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Ses Dönüştürücü (Audio Converter) programı önerisi olan var mı?

Mesela MP3 formatını FLAC formatına dönüştürmek.

Diğer dönüştürücüler -mesela EZ CD Audio Converter- MP3'ten FLAC'a dönüştürürken dosya boyutunu 3MB'dan 40MB'a çıkarırken önerdiğin 14MB'a çıkardı... Bir gariplik yok mu sence de?

FREE sürümüymüş, pardon :)

FairStars Audio Converter Pro oldukça kullanışlı, sade ve başarılı bir ses dönüştürücüdür. Yıllardır kullanıyorum ve gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.

Evet ama bunun bir mantığı yok. Flac yaptığınız müzik dosyasının ses kalitesi yine aynı kalacaktır; Tek dosyalık kütüphane yapmak için istiyorsanız o ayrı tabii...
128KB/s'den 1411KB/s'ye yükseltiyor -EZ CD Audio Converter ile tabi- ve kaliteyi de yükseltiyor.

128KB/s'den 1411KB/s'ye yükseltiyor -EZ CD Audio Converter ile tabi- ve kaliteyi de yükseltiyor.
Emin olun burada büyüyen tek şey dosyanın boyutu :) 128 ya da 320 Kbps vb kalitedeki MP3 kaydınızın ses kalitesinin yükselmesine imkan yok(!)

EK: Sony bunu yapabildiğini iddia ediyor ama hikaye :) Photoshop'un 1080p bir resmi 4K yapmasından farkı yok bu olayın 👍

EK 2: Bana sorarsanız, yalnızca CD'leri (Track müzikleri) Flac'e dönüştürün. Hatta indireceğiniz müzikleri Flac olarak indirip, ardından 320 Kbps MP3'e ya da çok daha iyisi (ve kullandığınız sistem/program destekliyorsa) 64 Kbps WMA Pro'ya dönüştürün. Normal WMA bile (Orijinal bir CD'den yani Track dosyasından veya Flac dosyasından dönüştürdüğünüzü varsayarak yazıyorum) MP3'ün ancak 320 Kbps'de verebildiği ses kalitesini 64 Kbps'de verebiliyor. Böylece PC'nizde ya da kullandığınız diğer cihazlarda minimum 4 kat fazla müzik depolayabiliyorsunuz. Bilginize...

Son düzenleme:
Emin olun burada büyüyen tek şey dosyanın boyutu :) 128 ya da 320 Kbps vb kalitedeki MP3 kaydınızın ses kalitesinin yükselmesine imkan yok(!)

EK: Sony bunu yapabildiğini iddia ediyor ama hikaye :) Photoshop'un 1080p bir resmi 4K yapmasından farkı yok bu olayın 👍

EK 2: Bana sorarsanız, yalnızca CD'leri (Track müzikleri) Flac'e dönüştürün. Hatta indireceğiniz müzikleri Flac olarak indirip, ardından 320 Kbps MP3'e ya da çok daha iyisi (ve kullandığınız sistem/program destekliyorsa) 64 Kbps WMA Pro'ya dönüştürün. Normal WMA bile (Orijinal bir CD'den yani Track dosyasından veya Flac dosyasından dönüştürdüğünüzü varsayarak yazıyorum) MP3'ün ancak 320 Kbps'de verebildiği ses kalitesini 64 Kbps'de verebiliyor. Böylece PC'nizde ya da kullandığınız diğer cihazlarda minimum 4 kat fazla müzik depolayabiliyorsunuz. Bilginize...
Cộng đồng chia sẻ nhạc chất lượng cao và xếp hạng âm nhạc trực tuyến şöyle bir site buldum. Ne düşünüyorsun?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı