Ses Kartı Mavi Ekran

Fatih_0230

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. HP m8030.tr model bilgisayarımda film izlerken aniden ses gitti. "No Audio Output Device is installed" uyarısı çıkmaya başladı. Daha önce de bu durumla karşılaşmıştım. System Recovery den sürücüyü tekrar yüklemiştim ve 1 gün çalıştıktan sonra tekrar ses gitmişti. Akabinde format atmıştım ve sürücüyü elle kurup sorunsuz bi şekilde 2 aya yakın kullandım bilgisayarı. Dün aynı sorun tekrarladı. Sürücüleri kurdum olmadı, format attım olmadı. Aygıt yöneticisinde ses kartını manuel ekleyip (kendisi otomatik görünmüyor) sürücüyü tanıtırken mavi ekran verdi.

dn3jdV.jpg

Hata kodlarından bi yere varamadım. Acaba yazılımla ilgili mi yoksa fiziksel bir sorun mu?
Anakart MCP61PM-HM
İşletim Sistemi: Windows Vista Home Premium 32Bit

Son düzenleyen: Moderatör:
www.datafilehost.com: Download New Folder.rar ==> minidump dosyaları

HP Pavilion Media Center TV m8030.tr Masaüstü Bilgisayarı Sürücüler ve İndirmeler | HP® Destek
Bu sitede "Sürücü - Ses" başlığı altında 2008 yılına ait driver var. Bunu kurunca bi hata olmadı fakat ses yine çalışmadı.
Aynı sitede "Sürücü - Orijinal" başlığında 2007 yılına ait sürücü var. Onu kurduğumda mavi ekran verdi.
@system3264 ün verdiği linkteki sürücüde yine mavi ekran verdi.

Bilgisayarı normal modda açınca aygıt yöneticisinde "Realtek High Definition Audio" yazısının üstünde sarı ünlem var fakat güvenli modda açınca sarı ünlem yok. Ama güvenli modda da ses hizmeti zaten çalışmıyor. Sorun fiziksel olsa muhtemelen güvenli modda da sarı ünlem çıkması gerekir diye düşünüyorum. Sizin düşünceniz nedir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı