Ses kartı mı almalıyım yoksa anakart mı?

Pingu

Hectopat
Daha fazla  
Şu an kullanmış olduğum masaüstü Exper DEX105 kodlu bilgisayarımın mikrofon girişi bozuk. Yani temassızlık var. Tabii hal böyle olunca ben de ses kartı aldım. Çevirici yani, USB olan yere taktım. Mikrofonlu kulaklığımı bu şekilde sesimi algılamasını umarak yaptım bunu ama maalesef sesimi algılamadı. Yani mikrofonu algılamadı, ben de az önce bir kaza sonucu USB çeviricimi kırdım maalesef. Şu an artık yani bıktım bu ses sorunlarından. Ne yapmam gerek? 100 ila 300 lira arasında bir gelirim var şu an harcayabileceğim. Bununla ne önerirsiniz? Beni bu dertten kurtarmak için ses kartı alsam nasıl olacak? Anakartın üstünde diye biliyorum, bu Mic ve kulaklık girişleri yani bir bilgisayarcıya sormuştum öyle demişti. Anakartı değiştirmen lazım demişti. Benim anakart markam nedir bilemiyorum, Exper dex105'in yani araştırdım bulamadım. Üstünde şu an o anakart mevcut fakat bozuk işte.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an kullanmış olduğum masaüstü Exper DEX105 kodlu bilgisayarımın mikrofon girişi bozuk. Yani temassızlık var. Tabii hal böyle olunca ben de ses kartı aldım. Çevirici yani, USB olan yere taktım. Mikrofonlu kulaklığımı bu şekilde sesimi algılamasını umarak yaptım bunu ama maalesef sesimi algılamadı. Yani mikrofonu algılamadı, ben de az önce bir kaza sonucu USB çeviricimi kırdım maalesef. Şu an artık yani bıktım bu ses sorunlarından. Ne yapmam gerek? 100 ila 300 lira arasında bir gelirim var şu an harcayabileceğim. Bununla ne önerirsiniz? Beni bu dertten kurtarmak için ses kartı alsam nasıl olacak? Anakartın üstünde diye biliyorum, bu Mic ve kulaklık girişleri yani bir bilgisayarcıya sormuştum öyle demişti. Anakartı değiştirmen lazım demişti. Benim anakart markam nedir bilemiyorum, Exper dex105'in yani araştırdım bulamadım. Üstünde şu an o anakart mevcut fakat bozuk işte.

Garantisi bitmediyse bir servise götürüp yaptırın. Şu virüs olmasaydı internet kafelerde iş görebilirdi.
Garantisi bitmediyse bir servise götürüp yaptırın. Şu virüs olmasaydı internet kafelerde iş görebilirdi.

Ses kartı alabilirsiniz.

Ses kartı alabilirsiniz.

Ses kartı alabilirsiniz.

Ses kartı alabilirsiniz.

Ses kartı alsam PC'nin üst tarafında bulunan mikrofon ve kulaklık girişi değişecek değil mi bir de ses kartı alınca var olan anakartım değişmek zorunda mı?
Bir de baktım netten anakartın üstüne sanırım ses kartı takilabiliyormus ne marka des kartı önerirsiniz acaba?

Son düzenleme:
Ses kartı alsam PC'nin üst tarafında bulunan mikrofon ve kulaklık girişi değişecek değil mi bir de ses kartı alınca var olan anakartım değişmek zorunda mı?
Bir de baktım netten anakartın üstüne sanırım ses kartı takilabiliyormus ne marka des kartı önerirsiniz acaba?
Marka bilmem ama kulaklık ve mikrofon girisi degisicek :) Burada önemli birşey var, anakartına uygun olan ses kartını seçmelisin :)

Şu an kullanmış olduğum masaüstü Exper deX105 kodlu bilgisayarımın mikrofon girişi bozuk. Yani temassızlık var. Tabii hal böyle olunca ben de ses kartı aldım. Çevirici yani, USB olan yere taktım. Mikrofonlu kulaklığımı bu şekilde sesimi algılamasını umarak yaptım bunu ama maalesef sesimi algılamadı. Yani mikrofonu algılamadı, ben de az önce bir kaza sonucu USB çeviricimi kırdım maalesef. Şu an artık yani bıktım bu ses sorunlarından. Ne yapmam gerek? 100 ila 300 lira arasında bir gelirim var şu an harcayabileceğim. Bununla ne önerirsiniz? Beni bu dertten kurtarmak için ses kartı alsam nasıl olacak? Anakartın üstünde diye biliyorum, bu Mic ve kulaklık girişleri yani bir bilgisayarcıya sormuştum öyle demişti. Anakartı değiştirmen lazım demişti. Benim anakart markam nedir bilemiyorum, Exper dex105'in yani araştırdım bulamadım. Üstünde şu an o anakart mevcut fakat bozuk işte.

Öncelikle geçmiş olsun kardeşim.
Şunu tavsiye ederim.
n11.com'dan 5+1 USB ses kartı laptop bilgisayar PC sound 3D çevirici dönüştür seçtim! Alışverişin uğurlu adresi'nde fiyatlar harika!
.

Öncelikle geçmiş olsun kardeşim.
Şunu tavsiye ederim.
n11.com'dan 5+1 USB ses kartı laptop bilgisayar PC sound 3D çevirici dönüştür seçtim! Alışverişin uğurlu adresi'nde fiyatlar harika!
.

Ya cok tesekkurler bugun aldım bundan 10 TL'ye bir bilgisayarcıdan ama işimi görmedi işimi gören vardı S-Link marka aynı tasarımda olan bir ses çevirici onu da işte 1 gun once maalesef ayağım takıldığı için bozuldu bende artık bunlardan bıktığım için kökten bir değişim istiyorum ama çok sağ ol zaman ayırıp baktığın için çok teşekkürler <3.
Arkadaslar acaba kendiliğinden ses kartı olan USB girişli kulaklıkları önerir misiniz ve benim problemimi çözer mi? Mesela "James Donkey 710" marka Oyuncu Kulaklığı benim dediğim tarzda bunu alsam USB girişine taksam sanırım ses kartımın mikrofon girişi bozuk olsa da problem olmaz, çünkü ben kendiliğinden ses kartı olan bir kulaklık kullanıyorum haksız mıyım yanlış düşünüyorsam aydınlatın lütfen bilgiye çok ihtiyacım var :)

Son düzenleme:
Ya cok tesekkurler bugun aldım bundan 10 TL'ye bir bilgisayarcıdan ama işimi görmedi işimi gören vardı s-link marka aynı tasarımda olan bir ses çevirici onu da işte 1 gun once maalesef ayağım takıldığı için bozuldu bende artık bunlardan bıktığım için kökten bir değişim istiyorum ama çok sağ ol zaman ayırıp baktığın için çok teşekkürler <3.
Arkadaslar acaba kendiliğinden ses kartı olan USB girişli kulaklıkları önerir misiniz ve benim problemimi çözer mi? Mesela "James Donkey 710" marka oyuncu kulaklığı benim dediğim tarzda bunu alsam USB girişine taksam sanırım ses kartımın mikrofon girişi bozuk olsa da problem olmaz, çünkü ben kendiliğinden ses kartı olan bir kulaklık kullanıyorum haksız mıyım yanlış düşünüyorsam aydınlatın lütfen bilgiye çok ihtiyacım var :)

Senin de maşallahın var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı