Ses kartı nasıl kullanılır?

NormanStansfield

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle ses kartı almayı düşünüyorum ama bunun için bir de stüdyo uygulaması indirmem gerekiyor sanırım. Yeni başlıyorum bu işlere biraz bilgi sahibi olan varsa aydınlatırsa sevinirim.

Hangi amaçla kullanacaksınız? Önce bunu söylerseniz yardımcı olayım bildiğim kadarıyla.

Şöyle ki hem vokal olarak hem de enstrümantal olarak çalıp söylemek istiyorum
Condenser mikrofon kullanacaksanız eğer bütçenize uygun ekipmanlara göz atmalısınız. Kayıt programı olarak da Cubase ya da Studio One tavsiye ederim. Youtube'da dersleri mevcut. Auidobox 96 f/p üründür. Çift kanal giriş var. Tak çıkarla uğraşmazsınız.

Condenser mikrofon kullanacaksanız eğer bütçenize uygun ekipmanlara göz atmalısınız. Kayıt programı olarak da Cubase'ya da Studio One tavsiye ederim. YouTube'da dersleri mevcut. Auidobox 96 F/P üründür. Çift kanal giriş var. Tak çıkarla uğraşmazsınız.

Reaper indirdim şimdilik temel düzeyden öğreneceğim zaten ucuz şeyler seçtim ilerlettiğim zaman önerilerinize göz atacağım teşekkür ederim bir de şeyi soracaktım ASIO4 driverını kurdum her ses kartına uyuyor mu yoksa ses kartının kendi driverını mı kullanmalıyım?

Condenser mikrofon kullanacaksanız eğer bütçenize uygun ekipmanlara göz atmalısınız. Kayıt programı olarak da Cubase ya da Studio One tavsiye ederim. Youtube'da dersleri mevcut. Auidobox 96 f/p üründür. Çift kanal giriş var. Tak çıkarla uğraşmazsınız.
Bu arada önerdiğiniz programlar paralı mı onlara da göz atmak istiyorum onun için sordum.

Reaper indirdim şimdilik temel düzeyden öğreneceğim zaten ucuz şeyler seçtim ilerlettiğim zaman önerilerinize göz atacağım teşekkür ederim bir de şeyi soracaktım ASIO4 driverını kurdum her ses kartına uyuyor mu yoksa ses kartının kendi driverını mı kullanmalıyım?

Bu arada önerdiğiniz programlar paralı mı onlara da göz atmak istiyorum onun için sordum.
Kendi sürücülerini kurun, yanında ASIO4'de kurulacaktır. Bazı ses kartları ASIO4 ile minimum gecikme verirken, bazıları çok fazla veriyor.
Programlar ücretli. Deneme sürümlerini kullanarak demo kayıtlar yapabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı