Ses Kartı Ses Kalitesini Etkiler mi?

Zaten ses kartı olarak anakartlar genelde giriş seviyesi kullanıyor fark etmez. Harici takman lazım farkı görmek için.

Uzun lafın kısası normal sistemdeki anakartlar arasında kulakla işitilecek herhangi bir fark yok çıkış cihazının kalitesine bağlı.

BT ve Usb kulaklıkların neredeyse hepsinin içinde kendi kartları var bu yüzden bilgisayardaki ses kartı anlamsız. Ama klasik 3.5mm jak girişli kulaklıklarda ses kartı direkt etki ediyor. Yani bunu ben elimdeki Anker Q10 kulaklığa dayanarak söyleyebilirim hem 3.5mm jak ile hem de BT ile kullandım ses kartı biraz da olsa fark ettiriyor ama günlük kullanım da öyle kafaya takılacak bir fark yok.

Hocam dandik bir kulaklık ile tabii ki bir fark almazsınız. Fakat kendi ses kartı olmayan ve kaliteli bir kulaklık için ses kartı önemli. Mesela SteelSeries Arctis Prime kulaklığı kaliteli bir ses kartı, DAC + amfiniz olmadan tüm gücünü ve ses teknolojilerini kullanamıyor. Kaliteli ses kartı veya amfi olmadan da olur fakat onlar olmadan bu kulaklığın anlamı kalmaz.

Hocam bahsettiğiniz kulaklık ses olayında çığır aşmış zaten özel değerlere sahip öyle bir kulaklık varsa işler değişir zaten.

DTS, Dolby ve Supremefx ses çipinin yanında ek uygulama olarak geliyor bunlar olunca ses çipin tavan yapmıyor.

Bunlar bulunan ses kartı eski nesil olmuyor zaten. Realtek S1200Adan tutun Creative Z ses kartına kadar hepsini kullandım şu an smsl sanskrit 10th mkll DAC kullanıyorum. 2 adet 3 yollu kolonlara ve 550 watt trafo gücü olan kanalı başı 60watt olan ampliye sahibim. Bir tane kulaklık kullanınca tüm bilgilere sahip olduğunuzu sanmayın. Ben yıllardır bu işin içindeyim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı