Ses kartı sürücüsü yüklü fakat program gözükmüyor

meraklıadam

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler, birdenbire böyle bir sorunla karşılaştım. Her şey normaldi fakat birden ses kartı programı gözükmemeye başladı. Bu yüzden de hem hoparlörü hem kulaklığı aynı anda kullanamıyorum, birini kullanmam için diğerini kablosunu çıkarmam gerekiyor. Programı tamamen kaldırım anakart sürücülerinden tekrar yükledim yine aynı. Bilgisi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
CMD komutlu olanı çalıştırdım yeniden başlattım PC'yi ama sonuç yok denetim masasını kontrol ettim programı yüklememiş
CMD komutlu olanı çalıştırdım yeniden başlattım PC'yi ama sonuç yok denetim masasını kontrol ettim programı yüklememiş

Miccrosoftudada denedim yine hata veriyor

CMD komutlu olanı kurmayacaktınız. Neyse o sürücüyü düzeltmekle uğraşmayıp şu çözüm yöntemini deneyin.
Öncelikle Voicemeeter Banana programını kurun bilgisayara.

Sonrasında bilgisayara 2 program inmiş olacak.

Voicemeter Banana

Voicemeter

Banana olanı ben yapamadım siz de hiç bulaşmayın Voicemeeter kısmına gelin A1 ve A2 olacak sadece.

A1 iyi olan kulaklığı.

A2'ye de diğerini seçin oradan.

En sağ en altta masaüstünde biliyorsunuz ses logosu var oraya bir kere tıklayın (Windows 10) orada sesin nereden geleceğini seçeceksiniz. Voicemeeter Aux ve Voicemeeter var. Düz Voicemeeter'dan gelsin ses aux olanı seçmeyin. Ve hallettik ses şimdi 2 kulaklığa da geliyor.

CMD komutlu olanı kurmayacaktınız. Neyse o sürücüyü düzeltmekle uğraşmayıp şu çözüm yöntemini deneyin.

Kulaklık gözükmüyor burada ama takılı ben tekrar anlatayım size kulaklık kasanın arkasına takılı hoparlör kasanın ön üst kısmına takılı kulaklığa geçmek istediğim zaman hoparlörün kablosunu çıkarıyorum hoparlöre geçmek istediğim zaman ise hoparlörün kablosunu takıyorum direk hoparlöre geçiyor bu sorun ses kartı driveri açıldığı zaman olmuyordu zaten o zaman kulaklığı taktığım ekrana bildiri geliyordu kulaklık mikrofon hat girişi vs gibi o bile gelmiyor sorun yazılımsal değil de tekniksel mi diye şüphe etmeye başladım

Dosya Ekleri

• dsss.png
    dsss.png
    66,8 KB · Görüntüleme: 43

Yeni konular

Geri
Yukarı