Ses kartına takılan kulaklıkla enhancement bölümü yok

rafetsunal

Hectopat
Makaleler
1
Epos Sennheiser Game Zero kulaklığı aldım ve sesler çok kötü ve düşük seviyeliydi. Bende gittim Sound Blaster G3 aldım, sesler düzeldi fakat şimdi de ses ayarları bölümünde olan enhancements bölümü yok. Loudness equalization ayarını açamıyorum ne yapmalıyım? İnternette gördüklerimden 2 3 şey denedim etki etmedi.

Kendi yazılımı kurulu. Neyi test etmem gerekiyor?

Creative App üstünde Smart volume özelliği o.

Loudness equalization üstünden konuşayım, o ayarı açtığımda kendi ayarından shorta çekiyorum. Bu Smart volume özelliğinde ne yapmalıyım.

Kendi yazılımı kurulu. Neyi test etmem gerekiyor?

Loudness equalization üstünden konuşayım, o ayarı açtığımda kendi ayarından shorta çekiyorum. Bu Smart volume özelliğinde ne yapmalıyım.

Ayar menüsünün fotoğrafını atabilir misiniz? Belki G3 ile Play 4'ün ayarları farklıdır. Ben Play 4 kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• 1682337092849.png
    1682337092849.png
    60,5 KB · Görüntüleme: 46
Hemen üstünüzdeki ayar menüsünden Headphones'u seçer misiniz? Cihaza kulaklık olarak tanımanız beslemesini falan da daha iyi yapacaktır. Seçtirmiyorsa diğer 3.5mm'ye takmayı deneyin.
Ayarlara erişebildikten sonra Sound Volume'u istediğiniz seviyeye gelene kadar artırıp azaltın. 20-50 arası iyi oluyor bende. Sizin cihazda deneyip bulmalısınız.
Ses seviyesinin ordaki göstergeye göre cihaz kulaklık değil hoparlör olarak görmekte.

Hemen üstünüzdeki ayar menüsünden Headphones'u seçer misiniz? Cihaza kulaklık olarak tanımanız beslemesini falan da daha iyi yapacaktır. Seçtirmiyorsa diğer 3.5Mm'ye takmayı deneyin.
Ayarlara erişebildikten sonra sound Volume'u istediğiniz seviyeye gelene kadar artırıp azaltın. 20-50 arası iyi oluyor bende. Sizin cihazda deneyip bulmalısınız.

Headphones seçince ses gelmiyor. Burdada 2 farklı seçenek var birisi kulaklık diğeri speakers. Kulaklık seçersem yine ses gelmiyor.

Dosya Ekleri

• 1682337370801.png
    1682337370801.png
    51,2 KB · Görüntüleme: 42
Hangi porta taktığınızın fotoğrafını cihaz üstünden gösterme şansınız var mı? Muhtemelen bir portu kulaklık bir portu hoparlör olarak atamış cihaz.
Biraz garip yazmışım. Direkt G3'ün fotoğrafını rica ettim.

Hangi porta taktığınızın fotoğrafını cihaz üstünden gösterme şansınız var mı? Muhtemelen bir portu kulaklık bir portu hoparlör olarak atamış cihaz.
Biraz garip yazmışım. Direkt G3'ün fotoğrafını rica ettim.

Estağfurullah buyurun.

Dosya Ekleri

• IMG_20230424_150040.jpg
    IMG_20230424_150040.jpg
    52,9 KB · Görüntüleme: 53

Geri
Yukarı