Ses kaydı davaya kanıt olarak sunulabilir mi?

ErdemUtku

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba.
Bugün oyunda tartıştığımız Discord sunucumuza gelen bir arkadaş Allah kitap ve tüm değerlerimize küfür etti. Ben sadece tartışıyordum ve kendisine ses kaydı aldığımı söyledim. Al bunları da ekle diyerek daha çok sövdü. Ben bu arkadaşı ileride dava etmeyi düşünüyorum sizce bunları kanıt niteliğinde sunabilir miyim? Teşekkürler saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sosyal medyada ve oyunlarda herkes birbirine küfür ediyor eğer küfür eden herkese dava açılsaydı ülkenin yarısı hapse giderdi.

Not: Dava açsan bile pek uğraşacaklarını sanmıyorum.
Yanlış düşünüyorsun bir süre sonra küfür edecek arka kısmı bulamazlardı. Ama diğerleri doğru.

Velinin izin almadığı gerekçesiyle ceza aldığını okumuştum gazetede. Doğruluğunu veya yanlışlığını bilemem.

Beni arayan her 850'li numaraları kayıt altına almayı düşünmüştüm ama araştırmalarıma göre eğer senin veya başka birisinin canı ve malı anlık tehlikede değilse, karşı tarafın izni olmadan ses kaydı almak yasalara göre yasakmış, bu şekilde aldığın kayıt ise geçersiz olurmuş. Bunlar ciddi konular.

Merhaba.
Bugün oyunda tartıştığımız Discord sunucumuza gelen bir arkadaş Allah kitap ve tüm değerlerimize küfür etti. Ben sadece tartışıyordum ve kendisine ses kaydı aldığımı söyledim. Al bunları da ekle diyerek daha çok sövdü. Ben bu arkadaşı ileride dava etmeyi düşünüyorum sizce bunları kanıt niteliğinde sunabilir miyim? Teşekkürler saygılar.
Herhangi bir şey oldumu? Şikayet ettin mi?

Beni arayan her 850'li numaraları kayıt altına almayı düşünmüştüm ama araştırmalarıma göre eğer senin veya başka birisinin canı ve malı anlık tehlikede değilse, karşı tarafın izni olmadan ses kaydı almak yasalara göre yasakmış, bu şekilde aldığın kayıt ise geçersiz olurmuş. Bunlar ciddi konular.

Adama söylemiş ses kaydı aldığını.
Ses kaydı aldığını belirttiysen sayılır.

Adama söylemiş ses kaydı aldığını.
Ses kaydı aldığını belirttiysen sayılır.
Her şeyden önce bu tür ciddi konuların doğruluğu için forumlar yerine bir avukat, savcı veya ilgili bir birimden doğrudan bilgi alınmalı. Ben durumun ciddiyeti için arkadaşa ön bilgi verdim. Yorumumda ise "senin veya başka birisinin canı ve malı anlık tehlikede değilse" yazdım ki durumun ciddiyetini anlasın. Zaten senin veya başka birisinin canı ve malı anlık tehlikede ise izin alma gibi bir durum olmadan direk ses kaydı alabilirsin ama bu durum uzun bir süre sonra olacaksa o zaman izin alman gerekli. Bu tür insanlar sadece ciddiyetsiz bir şekilde söver o yüzden "Al bunları da ekle" demesi bir izin sayılmaz.

Son düzenleme:
Her şeyden önce bu tür ciddi konuların doğruluğu için forumlar yerine bir avukat, savcı veya ilgili bir birimden doğrudan bilgi alınmalı. Ben durumun ciddiyeti için arkadaşa ön bilgi verdim. Yorumumda ise "senin veya başka birisinin canı ve malı anlık tehlikede değilse" yazdım ki durumun ciddiyetini anlasın. Zaten senin veya başka birisinin canı ve malı anlık tehlikede ise izin alma gibi bir durum olmadan direk ses kaydı alabilirsin ama bu durum uzun bir süre sonra olacaksa o zaman izin alman gerekli. Bu tür insanlar sadece ciddiyetsiz bir şekilde söver o yüzden "al bunları da ekle" demesi bir izin sayılmaz.

Doğru izin vermesi gerekiyormuş bu arada keşke onaylıyorum dedirtseydin ben demiştim dava açacağım da ses kaydı alıyorum almamı onaylıyor musun dedim onaylıyorum *** demişti.

Geri
Yukarı