Konuşma ses kaydı almak suç mu?

Öncelikle kişi bilgisi dışında ses kaydı almak suçtur ve delil olarak kabul edilmez fakat siz ses kadı alıyorum demişsiniz bu durumda delil olarak kullanabilirsiniz. İkinci olarak da iade vb gibi durumlarda kargo ücreti satıcı veya satıcı firmaya aittir. THH başvurunuz şimdiden hayırlı olsun. Bu gibilerin yanına yaptıkları kar kalmamalı.
Ses kaydı alıyorum dedim fakat ses kaydı almadım. Benden 13 TL kargo ücreti kestiler bana bildirseler ben 5 TL gibi bir fiyata kendilerine gönderirdim zaten. Şuan beni haksız durumuna düşürdüler.

Servise gönderdiğim ve işlem yapılmadan geri gelen ürününün kargo masrafını bile servis karşılamıştı. Bu durumda da satıcı karşılamalıydı.

Ancak blöf yapmamanız daha iyi olur zira yasaların şakası olmaz. Firmalar, görüşmeyi kaydedeceği zaman, keyfi olarak bunu sesli bir şekilde bildirmiyorlar. Başınıza gereksiz yere iş açmanıza gerek yok.

Zaten onlar kaydediyordur konuşmayı büyük ihtimalle, THH açmanız durumunda onlar da incelenirdi...

Servise gönderdiğim ve işlem yapılmadan geri gelen ürününün kargo masrafını bile servis karşılamıştı. Bu durumda da satıcı karşılamalıydı.

Ancak blöf yapmamanız daha iyi olur zira yasaların şakası olmaz. Firmalar, görüşmeyi kaydedeceği zaman, keyfi olarak bunu sesli bir şekilde bildirmiyorlar. Başınıza gereksiz yere iş açmanıza gerek yok.

Zaten onlar kaydediyordur konuşmayı büyük ihtimalle, THH açmanız durumunda onlar da incelenirdi...
Sizce bu durumda ne olur? Almadığım halde aldım dediğim için herhangi bir ceza alır mıyım?

Önemli olan, ses kaydı aldığınızı söylemişsiniz. En yakın adliyeye gidebilirsiniz deseydiniz keşke. :D

Paranızı bırakmayın bu firmaya. Miktar küçük bile olsa kimsenin bizi aptal yerine koymasına gerek yok.

Korkutmak gibi olmasın ancak sorun çıkabilir.

Ayrıca kargo meselesini neden bu kadar büyüttünüz, anlayamadım. Siz mi ürün göndereceksiniz, onlar mı size gönderecek?
Ben ürün iade talebinde bulundum bana kargo kodu gönderdiler bende o kod ile kendilerine gönderdim fakat bana yapılacak iade ücretinden 14 TL kargo parası olarak kesmişler. Bana böyle bir ücretin kesileceği bildirilmedi. Ben de o yüzden hakkımı aradım sadece.

Konuşmanın başında mı dediniz? Gerçi zaten almamışsınız. Geri arayıp ses kaydı almadığınızı ürkütme amaçlı dediğinizi söyleyin.

Az önce Teknobiyotik ile iade hakkında telefon konuşması yaparken ses kaydı almadığım halde ses kaydı alıyorum diyerek konuştum ve beni izin vermedikleri için mahkemeye vereceklerini söylediler. Bu durumda ne yapılmalı?

Suç değil ama mahkemede delil olarak kullanamıyorsun, habersiz alınmışsa yani.

Geri
Yukarı