Ses kaydı için mikrofon

kasilis01

Hectopat
Merhabalar. Gitar çalıyorum ve bazen bunu bilgisayara kaydetmek istiyorum. Acer 5742G bilgisayarımın ses kayıt kalitesi hiç hoşuma gitmiyor. Maksimum 40 Tl bütçem var. Önerebileceğiniz bir mikrofon var mı? Kalite çok değişmez diyorsanız 10 Tl daha üste çıkabilirim. Yine de değişmez diyorsanız lütfen bana farklı fikirler önerebilir misiniz? Teşekkürler.

İyi bir kayıt için öncelikle bazı kayıt tekniklerini bilmelisin.

1- Tek mikrofonla asla geniş band kayıt yapılamaz. (Gitarın tüm sesleri eşit alınamaz)
2- Mikrofonların bir alış diyagramı ve karakteristiği vardır. Enstrumanlar için kardroid alış diyagramlı mikrofonlar önerilir. Orta seviye bir kardroid mikrofon 200$ civarındadır.
3- Pahalı mikrofon işine de girsen, sonuçta bir mikser temin etmelisin. Direk bilgisayara takacağın tek bir mikrofon ile sağlıklı netice alamazsın. Çünki bilgisayara bağlanan tek mikrofon sadece sohbet ve basit kayıtlar yapmak için tasarlanmışlardır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam, benim istediğim kayıt kalitesi bu kadar. Bu da mı olmaz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı